09:12 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dujovežis "Coral Favia" į Klaipėdos SGD terminalą pristatė nedidelę dešimties tūkstančių kubinių metrų kuro partiją

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko ketvirtasis per mėnesį tanklaivis su rusiškomis suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD) iš Vysocko.

  Portalo Marinetraffic.com duomenimis, laivas-dujovežis "Coral Favia" įplaukė į Klaipėdos uostą pirmadienį, apie vidurnaktį. Šiuo metu tanklaivis stovi prie SGD terminalo perkrovimui.

  Vysocke yra Rusijos dujų bendrovės "Novatek" gamykla. Lietuva pagal bendrovės operatorės "Klaipėdos nafta" grafiką gavo dešimt tūkstančių kubinių metrų SGD.

  Sausio mėnesį tai jau ketvirtoji partija su rusišku kuru. Kam būtent skirtas krovinys — nežinoma.

  Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energetikos operatorius "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Taip pat buvo pranešimų, kad kuro partijos buvo atvežtos Estijos įmonėms.

  Dažniausiai į Lietuvą atvyksta kroviniai iš Norvegijos ir Rusijos. Be to, tanklaiviai su rusiškomis dujomis reguliariai pradėjo atvykti nuo praėjusio pavasario.

  2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos bendrovės "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: kasmet "Klaipėdos nafta" Norvegijai moka 60 milijonų eurų už nuomą. 2018 metų vasarą buvo nuspręsta jį išpirkti.

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Lietuva ir kiti Vašingtono palydovai statė SGD terminalus amerikiečiams, tačiau vis tiek šios šalys perka rusiškas suskystintas dujas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva "dreba nuo šalčio" dėl "energetinės nepriklausomybės" nuo Rusijos
  Pristatytas pirmasis 2020 metais Rusijos SGD krovinys
  Nustūmė Lenkiją: Lietuva turi progą tapti "Europos dujų centru"
  Ačiū Rusijai: Lietuva gavo jau trečią SGD krovinį per mėnesį
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, SGD

  Svarbiausios temos