18:57 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pereinamuoju laikotarpiu JK bus traktuojama kaip Europos Sąjungos narė, tačiau jai nebebus atstovaujama ES institucijose ir ji negalės dalyvauti priimant sprendimus

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Šiais metais prekybos gyvūnais, maisto ir kitais produktais sąlygos tarp Europos Sąjungos valstybių narių ir Jungtinės Karalystės nesikeis, praneša Valstybinė naisto ir veterenarijos spaudos tarnyba.

  Iki 2020 metų gruodžio 31 dienos Jungtinė Karalystė bus traktuojama kaip  ES narė, išskyrus tai, kad jai nebebus atstovaujama Europos Sąjungos institucijose ir ji negalės dalyvauti priimant sprendimus, rašoma pranešime.

  Didžioji Britanija pasitraukia iš Europos Sąjungos 2020 metų sausio 31 dieną. Pereinamasis laikotarpis prasidės vasario 1 dieną ir truks iki 2020 metų gruodžio 31 dienos.

  Kaip anksčiau pareiškė Užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, pereinamuoju laikotarpiu Lietuvos piliečiai, gyvenantys JK, dėl "Brexit" nepatirs jokių papildomų sunkumų.

  Pažymima, kad pereinamasis laikotarpis sudaro galimybę piliečiams ir verslui prisitaikyti prie naujų ES ir Britanijos santykių, kurie įsigalios nuo 2021 metų pradžios.

  Anot Linkevičiaus, Lietuva suinteresuota, kad Britanija išliktų kuo artimesnė partnerė visose srityse. Tikimasi, kad būtų susitarta su Britanija dėl kuo liberalesnio prekybos režimo, išlaikytas glaudus bendradarbiavimas užsienio politikos, saugumo ir gynybos klausimais, susitarta dėl palankių sąlygų ES ir Britanijos piliečių tarpusavio kelionėms remiantis abipusiškumo ir nediskriminavimo principais.

  Planuojama, kad šių metų kovo mėnesį prasidės derybos dėl tolesnių Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykių. Tikimasi, kad derybų metu bus sutarta dėl prekybos gyvūnais, maisto ir kitais produktais sąlygų.

  Dar šia tema

  Ekspertė įvertino JK ir ES santykių perspektyvas po "Brexit"
  Lietuvos URM pasakojo, kas nutiks tautiečiams po "Brexit"
  Milijardai kompensacijų už nepriklausomybę. "Brexit" atsiėjo super brangiai
  Tegai:
  Jungtinė Karalystė, Brexit poveikis, Brexit

  Svarbiausios temos