13:29 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Tikimasi, kad Džonsonas išreikš JK poziciją dėl artėjančių derybų su Briuseliu dėl būsimų šalių santykių po galutinio "Brexit"

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. JK artėjančiose prekybos derybose su Briuseliu nedarys nuolaidų klausimais, susijusiais su standartais ir taisyklėmis konkurencijos, subsidijų ir socialinės apsaugos srityse, nes britų taisyklės yra tobulesnės. Tokią nuomonę pirmadienį išreiškė Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas pristatydamas Jungtinės Karalystės poziciją, rašo RIA Novosti autorė Natalija Kopilova su nuoroda į "Downing Street" pranešimą.

  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tikimasi, kad Džonsonas išreikš JK poziciją dėl artėjančių derybų su Briuseliu dėl būsimų šalių santykių po galutinio "Brexit".

  Vienas pagrindinių klausimų bus prekybos susitarimas, pagal kurį šalys stengsis susitarti dėl abipusiai naudingų sąlygų.

  "Nėra būtinybės sudaryti laisvosios prekybos susitarimą, numatantį ES taisyklių, susijusias su konkurencijos politika, subsidijomis, socialine apsauga, aplinka arba kažko panašaus, laikymąsi, be to, ES turės sutikti su JK taisyklėmis", — cituojamas premjeras.

  Jo manymu, Didžioji Britanija sugebės išlaikyti "aukščiausius standartus šiose srityse", daugeliu atžvilgių netgi geresnius nei dabartiniai ES standartai.

  Džonsonas dar kartą priminė, kad Britanija ketina sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su Briuseliu, panašų į šiuo metu galiojantį tarp ES ir Kanados.

  "Pasirinkimas nėra tarp "sandorio ar susitarimo be sandorio". Klausimas tas, ar pasieksime prekybinius santykius su ES, panašius į Kanadą, ar veikiau su Australija", — teigė Borisas Džonsonas.

  "Bet kokiu atveju neabejoju, kad JK klestės. Ir, žinoma, mūsų nauji santykiai su artimiausiais kaimynais peržengs prekybos ribas", — sakė jis.

  Jungtinė Karalystė oficialiai pasitraukė iš Europos Sąjungos penktadienį ir baigė trejų su puse metų procesą.

  Po "Brexit" prasidėjo pereinamasis laikotarpis, kuris tęsis iki 2020 metų pabaigos. Per tą laiką Londonas turės susitarti su ES ir kitomis šalimis dėl bendradarbiavimo formų visose srityse.

  Brexit pasekmės ES gyventojams
  © Sputnik
  Brexit pasekmės ES gyventojams
  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentas liūdi dėl JK pasitraukimo iš ES
  Milijardai kompensacijų už nepriklausomybę. "Brexit" atsiėjo super brangiai
  Tegai:
  ES, Didžioji Britanija, Briuselis, Borisas Džonsonas, Brexit poveikis

  Svarbiausios temos