06:47 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos DTS operatoriaus vadovas pažymėjo, kad nepaisant to, Rusijos įmonė visiškai apmokėjo pajėgumus

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. "Gazprom" sumažino dujų tranzitą į Europą per Ukrainos teritoriją 70 procentų. Tai patvirtina bendrovės tinklalapyje paskelbti duomenys apie faktinius dujų srautus.

  Remiantis duomenimis, sausį "Gazprom" per Ukrainą tiekė 2,65 milijardo kubinių metrų. Kaip pažymi RIA Novosti, Ukrainos dujų transportavimo sistemos operatoriaus vadovas Sergejus Makogonas kalbėjo apie 2,55 milijardo kubinių metrų dujų siurbimą.

  Pasak Makogono, nepaisant to, kad "Gazprom" sausį sumažino tiekimą, pagal naujos sutarties sąlygas bendrovė pagal pateiktas sąskaitas sumokėjo už 5,518 milijardų kubinių metrų. "Apmokėti pajėgumai panaudoti 46 proc.", — rašė jis Facebook.

  Gruodžio 30 dieną Rusija ir Ukraina pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą tęsimo paketą, įskaitant penkerių metų tranzito sutartį.

  Pagal ją "Gazprom" garantuoja, kad pirmaisiais metais bus pumpuojama 65 milijardai kubinių metrų dujų, o per ateinančius ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų.

  Operatoriaus vadovas Sergejus Makogonas sausio 1 dieną pranešė, kad pirmoji "Ukrainos DTS operatoriaus" darbo naktis praėjo įprastai, buvo įvykdytos visos tranzito sutarties sąlygos.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" nevykdo derybų su Rusija dėl tiesioginio dujų tiekimo
  Rusija ir Baltarusija nesugebėjo susitarti dėl naftos tranzito tarifų
  Žiniasklaida sužinojo apie "Naftogaz" padidintą Rusijos dujų tranzito tarifą
  Tegai:
  dujų tranzitas, Ukraina, Gazprom

  Svarbiausios temos