09:38 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalys neseniai pradėjo aktyviai domėtis Baltarusijos naftos tranzitu, po to, kai paaiškėjo, jog Minskas ir Maskva iki šiol nesudarė susitarimo dėl naftos tiekimo į respubliką

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Lietuva ir Baltarusija ilgalaikėje perspektyvoje galėtų aptarti reguliaraus naftos tiekimo problemą, taip pat technines dujų tiekimo galimybes, sakė Baltijos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Antradienį Lietuvos ministras lankosi vizito metu Minske, kur tariasi su Baltarusijos ministru pirmininku Sergejumi Rumu ir užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi.

  "Galime diskutuoti apie galimybę reguliariai tiekti (naftą  — Sputnik) ateityje. Galime apsvarstyti alternatyvių dujų tiekimo technines galimybes", — RIA Novosti cituoja Linkevičių.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat teigė, kad atėjo laikas "intensyvesniems santykiams, ryšiams ir atviram pokalbiui" tarp dviejų šalių, pranešė agentūra "BelTA".

  Anot Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo, tarp šalių yra nesutarimų, tačiau "reikia kalbėtis".

  Savo ruožtu Baltarusijos vadovai pažymėjo, kad abi šalys iš tikrųjų turi pagrindo sąveikai. Pasak Baltarusijos premjero Sergejaus Rumo, Baltarusija ir Lietuva turi ilgalaikius istorinius ryšius daugelyje sričių, kurios sukuria "tvirtą pagrindą" bendradarbiavimui.

  Pasak Baltarusijos ministro pirmininko, prekybinis ir ekonominis bendradarbiavimas su Lietuva "vystosi labai gerai", o pernai prekyba siekė beveik 1,5 milijardo dolerių. Be to, per pastaruosius penkerius metus Baltarusijos kroviniai sudaro 30 procentų Klaipėdos jūrų uosto krovinių.

  Kaip pažymėjo Makėjus, Minskas yra pasirengęs aptarti probleminius klausimus ir kompromiso galimybę su Vilniumi, taip pat užmegzti abipusiai naudingus santykius.

  Baltijos šalys pastaruoju metu pradėjo aktyviai domėtis Baltarusijos naftos tranzitu, kai Minskas ir Maskva iki šiol nesudarė susitarimų dėl naftos tiekimo į respubliką. Baltarusijos netenkina siūloma kaina.

  Nesant tiekimo sutarčių, sausio 1 dieną Rusijos Federacija nutraukė naftos tiekimą abiem Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms. Po kelių dienų iš dalies atsinaujino Rusijos naftos tiekimas į naftos perdirbimo gamyklas  Michailo Gucerijevo "Safmar" grupės įmonių dėka.

  Po to Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė esanti pasirengusi apmąstyti ir aptarti alternatyvius angliavandenilių tiekimo variantus. Praėjusią savaitę į Baltarusiją atvyko pirmieji naftos kroviniai iš Norvegijos, kurie buvo pristatyti tranzitu per Lietuvą.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kada Lietuva pristatys Norvegijos naftą į Baltarusiją
  JAV pasirengusios aprūpinti Baltarusiją nafta "šimtu procentų"
  Turas po Euraziją: Kodėl Pompėjas aplankė posovietinės erdvės šalis
  Tegai:
  nafta, Baltarusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos