11:06 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Energetikos ministras pakomentavo Lietuvos specialiųjų tarnybų teiginius, kad dujų tiekimas Lietuvos partneriams, kurį Rusijos įmonė vykdo per SGD terminalą, veikiantį Klaipėdos uoste, yra tariamai rizikos veiksnys Lietuvos nacionaliniam saugumui

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Rusijos "Novatek" dalyvavimas tiekiant suskystintas gamtines dujas Lietuvai nedaro įtakos nacionaliniam saugumui, tačiau daro teigiamą poveikį kainų dinamikai. Apie tai praneša "TASS" su nuoroda į energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną.

  "Novatek" sukelia spaudimą kainoms, tačiau įtakos šalies saugumui kol kas tikrai nėra", — sako jis.

  Energetikos ministerijos vadovas pakomentavo Lietuvos specialiųjų tarnybų teiginius, kad dujų tiekimas Lietuvos partneriams, kurį Rusijos įmonė vykdo per suskystintų gamtinių dujų terminalą, veikiantį Klaipėdos uoste, yra tariamai rizikos veiksnys Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Šie skaičiavimai yra įtraukti į antradienį pateiktą metinę nacionalinio saugumo grėsmių ataskaitą, kurią parengė Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų (karinės žvalgybos) departamentas prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos.

  "Didžiausią riziką Lietuvos energetinei nepriklausomybei bei ekonominiam saugumui kelia Rusijos siekis išlaikyti energetinį dominavimą Baltijos šalių rinkose ir glaudžiai su Rusijos valdžia susijusios kompanijos "Novatek" bandymas įsilieti į suskystintų gamtinių dujų (SGD) rinką", — rašoma dokumente.

  Anot žvalgybininkų, komerciškai patrauklią kainą, kurią "Novatek" siūlo savo partneriams iš Lietuvos, lemia pataikavimas Rusijos valdžiai.

  "Grėsmių vertinime neabejojama, kad "Novatek" strategija ir veiklos tikslai derinami su Rusijos aukščiausiosios valdžios atstovais", — sakoma pranešime.

  Lietuva neturi valstybinių sutarčių su "Novatek". Suskystintas gamtines dujas per šią Rusijos įmonę perka komerciniai subjektai.

  2019 metais "Novatek" tiekiamų dujų dalis sudarė apie 13 proc. Lietuvos gaunamo kiekio.

  Dar šia tema

  Į Lietuvą atvyko ketvirtasis per mėnesį tanklaivis su Rusijos SGD
  Dujas iš Rusijos matėte? O jos yra! Kaip Lietuva mėgino ylą maiše paslėpti
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", nacionalinis saugumas, Rusija, Lietuva, SGD

  Svarbiausios temos