09:38 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ir Baltarusijos nesutarimų dėl angliavandenilių fone Europos šalys verčia Baltarusiją tapti nuo jų priklausoma, mano ekspertas Jurijus Rykovas

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Toks Lietuvos žingsnis yra nukreiptas į ilgalaikę perspektyvą, kai susitvarkys infrastruktūros ryšiai, sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vedėjas Jurijus Rykovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Pastačius Baltijos dujotiekį, nėra nieko neįmanomo tiekiant dujas, pavyzdžiui, Baltarusijai. Bet man atrodo, kad tai daugiau reklaminis ėjimas, kuris rodo, kad iš principo, esant būtinybei ir esant norui, gali būti vykdomas dujų ir naftos reversas per ES šalis. Aš kaip tik manau, kad toks žingsnis yra nukreiptas į ilgalaikę perspektyvą. Kai susitvarkys bendri infrastruktūros ryšiai, bus galima kalbėti apie šių tiekimų pastovumą", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak Rykovo, ar politinis žingsnis taps ilgalaike strategija, priklauso nuo Baltarusijos.

  "Tačiau ką tik kilo ginčai tarp Baltarusijos ir Rusijos dėl naftos tiekimo ir apskritai tarp mūsų šalių kilo nedideli prieštaravimai. Ir tai tas žingsnis, kuris kviečia Baltarusiją labiau priklausyti nuo Europos tiekėjų. Net amerikiečiai yra pareiškę, kad turi galimybę tiekti naftą Baltarusijai. Manau, tai vis dar yra politinis žingsnis, tačiau jis gali virsti ilgalaike strategija. Viskas priklauso nuo to, kiek Baltarusija yra politiškai pasirengusi tokiems dalykams", — teigė ekspertas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva ir Baltarusija ilgalaikėje perspektyvoje galėtų aptarti reguliaraus naftos tiekimo klausimą, taip pat technines dujų tiekimo galimybes.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat teigė, kad atėjo laikas "intensyvesniems santykiams, ryšiams ir atviram pokalbiui" tarp dviejų šalių. Anot Linkevičiaus, tarp šalių yra nesutarimų, tačiau "reikia kalbėtis".

  Dar šia tema

  Lietuva siūlo Baltarusijai pagalvoti apie naftos ir dujų tiekimą
  Nuo neapykantos iki meilės — vienas žingsnis: Vilnius vėl pamilo Minską
  Ekspertas: Lietuva siūlo fantastiškas idėjas dėl dujų tranzito į Baltarusiją
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, dujos, Rusija

  Svarbiausios temos