00:46 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad šie pakeitimai leistų per 5 metus sukurti apie 2000 naujų darbo vietų visoje Lietuvoje, įskaitant ir atokesnius šalies regionus

  VILNIUS, vasario 5 – Sputnik. Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui atleisti nuo pelno mokesčio stambius  Lietuvos ir užsienio investuotojus, praneša spaudos tarnyba.

  Nuo pelno mokesčio siūloma atleisti tuos Lietuvos ir užsienio kapitalo investicinių projektų vykdytojus, kurie sukurtų mažiausiai 200 darbo vietų ir investuotų 30 mln. eurų. 

  Pelno mokesčio įstatymo pakeitimas turi sudaryti palankesnes sąlygas vystyti stambius vietinio ir užsienio kapitalo investicinius projektus visoje šalies teritorijoje, įskaitant ir laisvąsias ekonomines zonas.

  "Planuojame, kad šie pakeitimai leistų per 5 metus sukurti apie 2000 naujų darbo vietų visoje Lietuvoje, įskaitant ir atokesnius šalies regionus. Mūsų tikslas – įvairiomis priemonėmis pritraukti daug darbo vietų sukuriančius ir stambias investicijas įgyvendinančius tiesioginių užsienio investicijų projektus ir sukurti papildomas paskatas plėstis norinčiam lietuviškam verslui", – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

  Seimui svarstyti teikiamu Pelno mokesčio įstatymu ir Seime jau pateiktu Investicijų, dar žinomo kaip "žaliojo koridoriaus", įstatymų projektų paketu, siūloma stambų investicinį projektą apibrėžti kaip duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų ir susijusios veiklos arba apdirbamosios gamybos projektą, kurio investicijų į ilgalaikį turtą vertė ne mažesnė nei 30 mln. eurų ir kuris sukurtų ne mažiau nei 200 naujų darbo vietų, kurios būtų išlaikomos penkerius metus.

  "Vienas pagrindinių ribojimų Lietuvai sėkmingai konkuruoti su kitomis valstybėmis dėl investicijų pritraukimo ir išlaikymo yra mokestinių paskatų, skirtų stambius projektus įgyvendinantiems investuotojams, trūkumas. Pašalinę šį trūkumą, įgysime ir papildomą pranašumą – taikysime ne tik pelno mokesčio paskatą, bet ir "žaliojo koridoriaus" paketu sudarysime sąlygas investuotojams pasinaudoti spartesnėmis procedūromis teritorijų planavimo, statybos, žemėtvarkos, migracijos ir kitose srityse", – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

  Pritraukti stambūs projektai galėtų būti įgyvendinami bet kuriame Lietuvos regione, todėl ši paskata padėtų skatinti regionų plėtrą.

  Anksčiau Lietvos banko  Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Darius Imbrasas išpranašavo šalies ekonomikos augimo sulėtėjimą. Pasak jo, 2020 metais šalies ekonomikos augimas neturėtų viršyti 3,0 proc.  

  Dar šia tema

  Ekspertas: ES neskirs Lietuvai pinigų visiškam Astravo AE energijos blokavimui
  Paskelbta, kaip per metus pasikeitė atlyginimai Lietuvoje
  Garsi automenininkų bendrovė įtariama mokesčių nemokėjimu
  Lukašenka pareiškė, kad Minskas pasirengęs pirkti naftą pasaulinėmis kainomis
  Tegai:
  investicijos, pelno mokestis, mokestis

  Svarbiausios temos