02:35 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu griežti Lietuvos valdžios institucijų pareiškimai dėl Rusijos dujų rodo, kad jiems visiškai nerūpi sumos, kurias vartotojai moka už brangias dujas iš kitų šalių, mano ekspertas Aleksejus Grivačas

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Jei Vilnius atsisakys nuo rusiškų suskystintų gamtinių dujų, vartotojams tai bus toli gražu nenaudinga, sakė Nacionalinio energetikos saugumo fondo generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Grivačas interviu Sputnik Lietuva.

  "Kam jiems [Lietuvos valdžios institucijoms — Sputnik] reikalingos dujos už patrauklią kainą? Jiems reikalingos brangesnės dujos. Matyt, jie kovoja už tai, kad situacija būtų naudinga tiekėjams, o ne vartotojams. Be abejo, yra alternatyva —  suskystintų gamtinių dujų rinka, kur tiekėjų yra daug, bet, akivaizdu, jog jie negali konkuruoti su pristatymais iš Rusijos gamyklos. Todėl Lietuva perka šias mažas partijas iš Rusijos gamyklos", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak jo, Baltijos jūroje yra bėda su SGD tiekimu dideliais tanklaiviais, kurie siunčiami iš stambių tiekėjų. Būtent dėl to amerikietiškos suskystintos gamtinės dujos taip nenoriai tiekiamos į Baltijos regioną, nepaisant to, kad Lietuva pasiryžusi permokėti už JAV tiekimą.

  "Tai [kaltinimai į Rusijos SGD pusę — Sputnik] greičiausiai ne be reikalo. Viena vertus, šis departamentas [VSD] naudoja idėją, kuri nėra naujiena Baltijos šalims, privilegijuotiems visuomenės sluoksniams dėl "Rusijos grėsmės". Galbūt tai kažkas norės panaudoti siekdamas primesti nekonkurencinę kovą, vienaip ar kitaip apriboti tiekimą, pretekstu ginti valstybės saugumą. To taip pat negalima atmesti", — sakė jis.

  Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importas iš Rusijos per Klaipėdos terminalą kelia "grėsmę" Lietuvos energetinei nepriklausomybei.

  Apie tai teigiama VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento ataskaitoje.

  Ataskaitoje pažymima, kad nuo praėjusių metų Rusijos kompanija "Novatek" bando įsiliesti į Lietuvos SGD rinką. Bendrovė turi gamtinių dujų terminalą Vysocke, per kurį tiekiamos dujos, taip pat ir į Baltijos šalis.

  Dar šia tema

  "Novatek" dalyvavimas Lietuvos dujų rinkoje nekelia pavojaus nacionaliniam saugumui
  Skvernelis: Lietuva nori pirkti daugiau SGD iš JAV
  Lietuvos specialiosios tarnybos pripažino, kad jų egzistavimas be Rusijos neįmanomas
  Tegai:
  SGD, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos