09:55 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos prezidentas pareiškė, kad eilinį kartą kilo nesutarimų energetikos klausimais su artimiausia partnere — Rusija

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Sausio mėnesį Rusija pristatė Baltarusijai tik 500 tūkst. tonų naftos, vietoje 2 mln. tonų, kaip numatyta susitarime, pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir pareikalavo vyriausybės pranešti, kas "buvo padaryta, kad Rusija vykdytų savo įsipareigojimus".

  Kaip ketvirtadienį pranešė Sputnik Baltarusija, Lukašenka surengė posėdį dėl efektyvaus šalies kuro ir energijos komplekso (TEK) darbo, visų pirma dėl prieštaravimų su Rusijos Federacija energetikos srityje.

  "Pavyzdžiui, šiais metais Rusija įsipareigojo tarpvyriausybiniu lygmeniu Baltarusijai pristatyti 24 milijonus tonų naftos — po 2 milijonus kiekvieną mėnesį. Sausį buvo pristatyta 500 tūkstančių tonų — ketvirtadalis. Jūs man praneškite, kas buvo padaryta siekiant užtikrinti, kad Rusija vykdytų savo įsipareigojimus", — sakė Lukašenka.

  Jis pareiškė, kad eilinį kartą kilo nesutarimų energetikos klausimais su artimiausia partnere — Rusija. Nepaisant abipusių įsipareigojimų, tai vyksta reguliariai 13 metų, pažymėjo jis. "Nors kai jie buvo pasirašyti, mums buvo suteiktos tvirtos garantijos", — pabrėžė Baltarusijos prezidentas.

  Jis pažymėjo, kad Baltarusija pernelyg dažnai priversta derinti savo ekonominės plėtros planus. "Todėl norėčiau išgirsti apie nuostolių kompensavimo mechanizmus, kuriuos per šį laikotarpį neišvengiamai patiria mūsų šalis ne dėl savo kaltės. Reikalavimai žinomi — nė vienas Baltarusijos gyventojas, nė viena įmonė neturėtų pajausti visų mūsų partnerių manevrų padarinių", — sakė jis.

  Prezidentas taip pat pasidomėjo apie vyriausybės pasiūlymus ieškoti alternatyvių energijos resursų tiekėjų. "Dar kartą, jau viešai, pakartosiu: visos naftos perdirbimo gamyklos turi veikti. Turime tiekti naftos produktus ne tik vidaus rinkai, kaip tai vyksta dabar, bet ir vykdyti savo įsipareigojimus pagal sutartis užsienio rinkose, tai yra, parduoti naftos produktus Europai, Ukrainai ir kitoms šalims", — pareiškė Lukašenka.

  Maskva ir Minskas negali susitarti dėl sutarčių dėl Baltarusijos naftos perdirbimo įmonių nenoro mokėti rinkos kainos. Tarp ginčų dėl naftos ir dujų Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ne kartą kalbėjo apie aktyvią alternatyvių tiekimo šaltinių paiešką.

  Taigi, gruodžio pabaigoje jis paskelbė, kad Minskas gali gauti Amerikos ar Saudo Arabijos naftą per Lenkiją reversiniu būdu per magistralinį dujotiekį "Družba".

  Sausio viduryje Baltarusijos ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Krutojus pranešė, kad Minskas siuntė komercinius naftos tiekimo į respubliką pasiūlymus mainais į Rusijos. Baltarusija svarstė visas įmanomas galimybes: Ukrainą, Lenkiją, Baltijos šalis, Kazachstaną, Azerbaidžaną.

  Remiantis RIA Novosti šaltiniu, Rusija pakoregavo naftos tiekimo į Baltarusiją grafiką dėl importo iš trečiųjų šalių, ypač iš Norvegijos.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva siūlo fantastiškas idėjas dėl dujų tranzito į Baltarusiją
  Nuo neapykantos iki meilės — vienas žingsnis: Vilnius vėl pamilo Minską
  Pakluskite mums, bet duokite tranzito. Ko Linkevičius važiavo į Minską
  Tegai:
  nafta, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos