00:46 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugelį kitų šalių gyventojus vilioja galimybė dirbti didelėse, visame pasaulyje žinomose įmonėse, kurių filialai atidaryti Lietuvoje

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Naujos užsienio įmonės, atidariusios filialus Kaune, į miestą pritraukė daugiau migrantų, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Elektros paerdavimo linijas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Руслан Шамуков

  Statistikos departamento duomenimis, praėję metai Lietuvai buvo rekordiniai pagal gyventojų skaičiaus augimą. Ši tendencija ypač pastebima Kauno regione, kur, palyginti su 2018 metais atvykusiųjų skaičius padidėjo 40 proc.

  Kaip pastebėjo programos "Work in Lithuania" vadovė Egle Adašiūnaitė, vis daugiau specialistų iš užsienio renkasi Kauną, norėdami plėtoti savo karjerą.

  "Vien per 2019 metus VšĮ "Investuok Lietuvoje" pritraukti investiciniai projektai yra suplanavę sukurti net 4 600 naujų darbo vietų, iš jų 544 — Kaune. Investicijos į ilgalaikį turtą sieks 135,8 mln. eurų, iš kurių daugiau nei pusė bus taip pat Kaune — 76,5 mln. eurų. Tad karjeros galimybių daugėja visoje Lietuvoje", — sakė ji.

  Anot Adašiūnaitės, programos "Work in Lithuania" partneriai Kauno regione, įskaitant "Continental Automotive Lithuania", "Centric IT Solutions Lithuania", "Festo Lithuania", prisideda prie teigiamos migracijos proceso dinamikos.

  Pažymima, kad kontinentiniame Kaune šiuo metu dirba dešimt Lietuvos piliečių, grįžusių iš užsienio. "Continental Automotive Lithuania" sėkmingai pritraukė Lietuvos specialistus, kurie dirbo tokiose įmonėse kaip "Intel", "Jaguar Land Rover" ar "Ford".

  Gamyklos direktorius Shayan Ali pažymėjo, kad per artimiausius porą metų įmonė ketina padidinti darbuotojų skaičių penkis kartus — iki tūkstančio žmonių.

  Nyderlandų įmonėje "Centric IT Solutions Lithuania" šiuo metu dirba aštuoni užsienio darbuotojai, kurie į Kauną atvyko iš Švedijos ir Norvegijos. Grįžę iš Lietuvos emigravę žmonės prisijungė prie "Centric IT Solutions".

  Pažymima, kad kai kurie švedai ir norvegai net nežinojo apie Kauno egzistavimą, kol jie čia neatvyko. Iš pradžių juos patraukė galimybė dirbti šalyje, apie kurią jie nieko negirdėjo.

  Pasaulinis pneumatinių ir elektroninių technologijų tiekėjas "Festo" Kaune veikia jau kelis dešimtmečius. Bendrovės atstovai sako, kad renkantis personalą jie neturi išankstinio nusistatymo dėl darbuotojo tautybės.

  Kolegų iš užsienio paklausus, kodėl jie nusprendė likti ir dirbti Lietuvoje, dažniausiai minima priežastis — susitikimas su mylimu žmogumi iš Lietuvos.

  Šiuo metu įmonėje dirba septyni užsieniečiai — iš Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos ir Argentinos.

  Dar šia tema

  Opozicija sukritikavo vyriausybės atsisakymą bausti intymių paslaugų pirkėjus
  Rusija išlieka didžiausia Lietuvos prekybos partnere
  Tegai:
  užsieniečiai, Kaunas, darbas, Lietuva, vėliava

  Svarbiausios temos