10:33 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime premjerai aptarė bendrus Baltijos šalių energetikos rinkos vystymosi procesus

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime Taline, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Susitikime buvo aptariami bendros Baltijos šalių energetikos rinkos vystymosi procesai.

  Trijų Baltijos šalių premjerai susitarė artimiausiu metu įpareigoti energetikos ministrus pasirašyti ketinimų deklaraciją dėl priemonių, užtikrinančių, kad iš Astravo AE elektra nebus perkama nuo tada, kai ši pradės darbą.

  "Džiugina, kad artėjame prie bendros Baltijos šalių pozicijos nepirkti elektros iš  nesaugios Astravo atominės elektrinės. Rusiškos elektros importas neturi tapti galimybe importui iš nešvarios Astravo atominės elektrinės", — sakė Skvernelis.

  Pasak Skvernelio, Baltijos šalys ir toliau sieks vystyti bendrą SGD rinką regione, atsižvelgiant į jau 5-erius metus Klaipėdoje sėkmingai veikiantį gamtinių dujų terminal. Taip pat jis informavo Lenkijos ir Esijos premjerus apie padarytą pažangą įgyvendinant "GIPL" dujotiekį su Lenkija.

  Bendradarbiaujant su EK ir Lenkija, sparčiai įgyvendinamas "Rail Baltica" projektas. Užbaigus šio projekto statybas, bus sudaromos sąlygos nepatraukiamam karinės paskirties krovinių gabenimui į Baltijos regione vykstančias pratybas.

  Lietuva nuo pat projekto pradžios nebuvo patenkinta atominės elektrinės statybomis netoli Astravo. Objektas yra 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Būtent to nepatenkinta Lietuvos valdžia, kuri Astravo AE vadina "grėsme" nacionaliniam saugumui ir mano, kad stotis statoma pažeidžiant tarptautinius reikalavimus.

  Be to, Vilnius nepatenkintas, kad darbai atliekami padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Tuo pat metu kai kurie ekspertai pažymėjo, kad tikroji Lietuvos nepasitenkinimo priežastis gali būti ta, kad šalis liko be savo atominės elektrinės, kuri galėtų aprūpinti vartotojus pigia elektra.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad Astravo AE yra kuriama laikantis saugos standartų, ir nurodė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nekyla pavojus.

  Dar šia tema

  Skvernelis: Rusijos dujos nekelia grėsmės, o padėjo sumažinti kainą
  Skvernelis pakomentavo Karbauskio sprendimą trauktis iš postų Seime
  Tegai:
  Baltijos šalys, susitikimas, elektra, Astravo AE, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos