03:41 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuo praėjusio pavasario į respubliką pradėjo reguliariai atvykti maži tanklaiviai su rusiškomis dujomis iš Vysocko

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko penktasis šiais metais Rusijos SGD krovinys iš Vysocko, apie tai pranešė portalas "Marinetraffic.com".

  Portalo duomenimis, Klaipėdoje dujovežis prisišvartavo šeštadienį 22:28. Į Lietuvą tanklaivis atkeliavo iš Vysocko, kur randasi Rusijos dujų bendrovė "Novatek".

  Apie dešimties tūkstančių kubinių metrų SGD krovinį atvežė tanklaivis "Coral Favia".

  Sausio mėnesį tai jau ketvirtoji partija su rusišku kuru. Kam būtent skirtas krovinys — nežinoma.

  Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energetikos operatorius "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Taip pat buvo pranešimų, kad kuro partijos buvo atvežtos Estijos įmonėms.

  Dažniausiai į Lietuvą atvyksta kroviniai iš Norvegijos ir Rusijos. Be to, tanklaiviai su rusiškomis dujomis reguliariai pradėjo atvykti nuo praėjusio pavasario.

  2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos bendrovės "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: kasmet "Klaipėdos nafta" Norvegijai moka 60 milijonų eurų už nuomą. 2018 metų vasarą buvo nuspręsta jį išpirkti.

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Lietuva ir kiti Vašingtono palydovai statė SGD terminalus amerikiečiams, tačiau vis tiek šios šalys perka rusiškas suskystintas dujas.

  Dar šia tema

  Pristatytas pirmasis 2020 metais Rusijos SGD krovinys
  Ačiū Rusijai: Lietuva gavo jau trečią SGD krovinį per mėnesį
  Į Lietuvą atvyko ketvirtasis per mėnesį tanklaivis su Rusijos SGD
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, SGD

  Svarbiausios temos