23:32 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, kad lėšos bus skiriamos laikotarpiui iki 25 metų. Nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos tai yra antroji paskola, kurią Lietuvos įmonė planuoja pasiimti iš NIB

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė "Klaipėdos nafta" planuoja iš Šiaurės investicijų banko (NIB) paimti iki 160 milijonų eurų paskolą. Apie tai pranešė Lietuvos įmonė per "Nasdaq" biržą.

  Tikimasi, kad paskola bus suteikta iki 25 metų.

  Nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos tai yra antroji paskola, kurią Lietuvos įmonė planuoja pasiimti iš NIB. Anksčiau Lietuvos Seimas bendrovei "Klaipėdos nafta" suteikė valstybės garantiją 275 milijonų eurų paskolai iš NIB.

  Lietuvos energetikos ministras Žigimantas Vaiciūnas teigė, kad šis sprendimas užtikrins Lietuvos "energetinį saugumą" ir suteiks galimybę pirkti dujas pasaulio rinkose mažiausiomis kainomis.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Tariamai siekdama atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolijos, 2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Išlaikyti dujų saugyklą yra brangu: kasmet "Klaipėdos nafta" už saugyklos nuomą Norvegijai moka 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą buvo nuspręsta terminalą išpirkti.

  Nuo praėjusio pavasario Klaipėdos SGD terminalas reguliariai priėmė krovinius iš Vysocko, kur yra "Novatek" SGD gamykla. Paskutinį kartą tanklaivis rusišką kurą į Lietuvą pristatė sausio pabaigoje, ši partija tapo ketvirtąja per mėnesį.

  Be dujų iš Rusijos Lietuva gauna SGD iš Norvegijos. Tuo pat metu iš JAV buvo pristatytos tik kelios deklaruoto kuro atsargos.

  Antradienį Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD) paskelbė metinį grėsmių vertinimą, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos SGD tiekimo Lietuvos rinkai, kuri, jų manymu, gali "kelti grėsmę" šalies

  energetinei nepriklausomybei. Tačiau Vaičiūnas nesutiko su šiuo teiginiu ir pareiškė, kad "Novatek" pristatymai neturi jokios įtakos Lietuvos saugumui, o labiau prisideda prie kainų dinamikos.

  Pagrindinis nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Rusijos dujos yra visiškai priimtinos Europai kainos ir kitų parametrų atžvilgiu. Anot eksperto, SGD iš Rusijos tiekiama daugiausia net Lietuvoje, kur periodiškai bandoma uždrausti jų tiekimą.

  Dar šia tema

  Ačiū Rusijai: Lietuva gavo jau trečią SGD krovinį per mėnesį
  Ekspertas: net Lietuvos rinkoje niekas negali konkuruoti su Rusijos SGD
  Pristatyta pirmoji per mėnesį SGD partija iš Norvegijos
  Tegai:
  paskola, Lietuva

  Svarbiausios temos