00:26 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šių metų sausio menesį bendrovės naftos terminalų pardavimo pajamos siekė 2,0 mln. eurų, jos sumažėjo dėl 35 proc. mažesnės naftos produktų krovos

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. "Klaipėdos nafta" SGD terminalų pardavimo pajamos sumažėjo beveik perpus, palyginti su praėjusiais metais. Apie tai praneša bandrovės spaudos tarnyba.

  Šių metų sausio mėnesį KN SGD terminalų pardavimo pajamos buvo 3,7 mln. eurų, o penai per tą patį periodą pajamos siekė 7,0 mln. eurų.

  Anot bendrovės, SGD terminalų preliminarios pardavimo pajamos 47,1 proc. mažesnės dėl nuo 2020 metų sausio 1 dienos 42 proc. sumažinto saugumo dedamosios tarifo.

  Sausio menesį bendrovės naftos terminalų preliminarios pardavimo pajamos siekė 2,0 mln. eurų, jos sumažėjo dėl 35 proc. sumažėjusios naftos produktų krovos, lyginant su 2019 metų sausio mėn.

  Iš viso bendrovės preliminarios 2020 metų sausio pardavimo pajamos sudaro 5,7 mln. eurų ir yra 43,6 proc. mažesnės nei 2019 metais atitinkamu laikotarpiu, kai jos siekė 10,1 mln. eurų.

  Kaip pažymėjo bendrovės valdyba, KN naftos terminalų veiklos pajamoms vis dar turi įtakos sumažėjusios naftos perdirbimo maržos, atsispindinčios ir KN pagrindinių klientų naftos produkcijos gamybos apimtims bei atitinkamai naftos produktų tranzitui.

  "Taip pat reikšmingos įtakos turėjo ir tai, kad Baltarusijai derantis su Rusija dėl naftos importo kainų, naftos perdirbimo gamyklose sumažėjo perdirbamos naftos kiekiai, atitinkamai mažiau naftos produktų buvo nukreipiama į jūrinę rinką. Visgi pažymėtina, kad su savo partneriais Baltarusijoje turime ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį ir įsipareigojimus sutarto naftos produktų kiekio perkrovai", — teigiama pranešime.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Tariamai siekdama atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolijos, 2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Išlaikyti dujų saugyklą yra brangu: kasmet "Klaipėdos nafta" už saugyklos nuomą Norvegijai moka 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą buvo nuspręsta terminalą išpirkti.

  Anksčiau paaiškėjo, kad "Klaipėdos nafta" planuoja iš Šiaurės investicijų banko (NIB) paimti iki 160 milijonų eurų paskolą. Tikimasi, kad paskola bus suteikta iki 25 metų.

  Nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos tai yra antroji paskola, kurią Lietuvos įmonė planuoja pasiimti iš NIB. Be to, Lietuvos Seimas bendrovei "Klaipėdos nafta" suteikė valstybės garantiją 275 milijonų eurų paskolai iš NIB.

  Nuo praėjusio pavasario Klaipėdos SGD terminalas reguliariai priėmė krovinius iš Vysocko, kur yra "Novatek" SGD gamykla. Paskutinį kartą tanklaivis rusišką kurą į Lietuvą pristatė sausio pabaigoje, ši partija tapo ketvirtąja per mėnesį.

  Be dujų iš Rusijos Lietuva gauna SGD iš Norvegijos. Tuo pat metu iš JAV buvo pristatytos tik kelios deklaruoto kuro atsargos.

  Dar šia tema

  Lietuvos žvalgybos ataskaita — sena daina apie tą patį
  Skvernelis: artėjame prie bendro susitarimo atsisakyti Astravo AE elektros
  Šiemet į Lietuvą atvyko penktasis tanklaivis su rusiškomis SGD
  Latvijoje gali būti pastatytas naftos Minskui perkrovimo terminalas
  Tegai:
  Klaipėdos nafta

  Svarbiausios temos