07:26 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Vasario pradžioje Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymas siekė beveik 71 proc. Tai yra 19 procentų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Sausio mėnesį gamtinių dujų kainų žemėjmą pasaulinėse rinkose lėmė tiek paklausą viršijanti pasiūla, tiek ir žiemos laikotarpiui nebūdingi šilti orai ir koronaviruso plitimas. Apie tai pranešė įmonė "Ignitis".

  Europos dujų biržose Nyderlandų TTF kainų indeksas 2020 metų vasario mėnesiui susiformavo ties 11,27 euro už megavatvalandę (Eur/MWh) ir buvo 3,21 Eur/MWh mažesnis nei susiformavusi kaina sausio mėnesiui.

  Palyginti su tuo pačiu metu pernai, vasario mėnesio Nyderlandų TTF kainų indeksas sumažėjo 48 proc.

  "Gamtinių dujų kainų žemėjimą pasaulinėse rinkose sausį lėmė tiek paklausą viršijanti pasiūla, tiek ir žiemos laikotarpiui nebūdingi šilti orai. Pavyzdžiui, Rytų Europos šalyse vidutinė sausio mėnesio temperatūra šįmet buvo 5-8 laipsniais pagal Celsijaus skalę aukštesnė už vidurkį. Neįprastai šiltas sausis buvo ir kituose pasaulio regionuose", — rašoma pranešime.

  Vasario pradžioje Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymas siekė beveik 71 proc. Šis rodiklis – 19 proc. didesnis nei analogišku laikotarpiu 2019 metais.

  Azijos rinkose sausį gamtinių dujų poreikis išliko mažas, o rinkos dalyviai kalba apie galimą tolimesnį paklausos mažėjimą dėl korona viruso plitimo ir pradėtų taikyti prevencinių priemonių jo plitimui suvaldyti.

  "S&P Global Platts" duomenimis, JK dujų kainų indeksas Azijos dujų biržose pasiekė žemiausią lygį nuo 2009 metų. Dėl mažesnės nei įprasta dujų paklausos Japonijoje šios šalies įmonės siūlo JAV nukreipti suskystintų gamtinių dujų kiekį pardavimui į Europos rinkas.

  Koronaviruso tyrimai
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas. Naujojo koronaviruso aukomis Kinijoje tapo 908 žmonės, užsikrėtė daugiau nei 40,1 tūkstančio žmonių.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Sausio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Manoma, kad virusas išplito iš egzotinių laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste centrinėje Kinijos dalyje.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kinijoje paskelbta šios savaitės koronaviruso susirgimo statistika
  JAV mokslininkė papasakojo, kada bus sukurta vakcina nuo naujo koronaviruso
  Kinija kovai su koronavirusu skyrė apie 10,3 milijardo dolerių
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas, suskystintos gamtinės dujos (SGD), Lietuva

  Svarbiausios temos