17:47 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pabrėžė Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovas Paulius Rudzkis, sausio mėnesio duomenys yra artimi 2005–2008 metų laikotarpiu fiksuotiems rekordams

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lietuvoje pirmąjį metų mėnesį įregistruota kiek daugiau nei 9,9 tūkst. pirkimo-pardavimo sandoriais perleistų Nekilnojamojo turto (NT) objektų, praneša Registrų centras.

  Per metus šis rodiklis išaugo 14 procentų. Be to, palyginti su praėjusių metų gruodžio mėnesiu, sandorių skaičius sumažėjo 16 procentų.

  "NT rinkos pakilimas, kurį stebėjome praėjusių metų pabaigoje ir kuris leido pasiekti mažiausiai dešimtmetį neregėtas aukštumas, panašu, persikėlė ir į šiuos metus. Nors vieno mėnesio skaičiai dar toli gražu neleidžia vertinti tendencijų, tačiau metų pradžia išties buvo rezultatyvi. Trijų pagrindinių NT objektų kategorijų sausio rodikliai yra artimi 2005-2008 metų laikotarpiu fiksuotiems rekordams", — sakė Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovas Paulius Rudzkis.

  Lietuvoje sausį buvo įregistruota beveik 2,9 tūkst. butų pardavimų, tai yra 15,5 proc. daugiau nei 2019 metų sausio mėnesį, ir penkiais procentais mažiau nei gruodį. Didžiausiuose šalies miestuose pardavimo tendencijos buvo skirtingos.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vilniuje parduoti 1043 butai, Kaune — 468, Klaipėdoje — 216. Visais trimis atvejais skaičiai buvo didesni nei prieš metus.

  Visoje respublikoje buvo įregistruota daugiau kaip 900 namų — tai 26 procentais daugiau nei 2019 metais sausio mėnesį, ir dviem procentais mažiau nei gruodžio mėnesio duomenys.

  Be to, per sausį įregistruota 4,6 tūkst. sklypų savininkų pasikeitimų.

  Dar šia tema

  Šiais metais Vilniuje jau parduota daugiau butų nei per visus 2018 metus
  Vasiliauskas įvardijo galimas rizikas Lietuvos NT rinkai
  Didžiausia rizika finansų bendrovėms — programišių atakos ir netikėtumai NT rinkoje
  Tegai:
  nekilnojamas turtas, Lietuva

  Svarbiausios temos