08:25 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV biudžete numatyta smarkiai sumažinti pagalbą užsienio šalims, tačiau "hibridiniams karams" pinigų užteks: turėtų būti skiriami 763,8 mln. dolerių Europos ir Centrinės Azijos valstybėms Rusijai atremti

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. JAV nerimauja dėl nepriklausomos Rusijos padėties pasaulyje, todėl savo biudžetą formuoja, kaip ekonominės agresijos prieš Maskvą įrankį, antradienį RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas.

  2021 metų biudžeto projekte Rusija ir Kinija įvardijamos kaip pagrindinės JAV grėsmės. Be to, biudžete numatyta skirti 700 milijonų dolerių Rusijos Federacijai "atremti", 24 milijonus — kovoti su "Rusijos propaganda ir dezinformacija".

  "JAV biudžete numatyta smarkiai sumažinti pagalbą užsienio šalims, tačiau "hibridiniams karams" pinigų užteks: turėtų būti skiriami 763,8 mln. dolerių Europos ir Centrinės Azijos valstybėms, kad atremtų Rusiją. Tai ir yra Europos ir Azijos rusofobijos kaina" — sakė senatorius.

  Anot jo, tai naudinga Amerikos biudžete visiems, kas mėgsta kaltinti Rusiją tuo, kad ji "sugebėjo" nuteikti prieš save kaimynus.

  Manoma, kad "derinimas" siekia daugiau nei 700 milijonų JAV dolerių ir tai yra tik tiesioginiai antirusiško laipsnio išlaikymo Europoje ir Azijoje kaštai — o kiek eina kitais kanalais, per neva nepriklausomus fondus ir panašiai? Ir tai tik viena Amerika", — sakė Košachevas.

  Planuoja skirti dar 24 milijonus dolerių kovai su "Rusijos propaganda ir dezinformacija", tai yra kovai su žiniasklaida, pridūrė jis.

  "Dokumente teigiama, kad "Amerika taip pat susiduria su atsinaujinančių konkuruojančių valstybių, įskaitant Kiniją ir Rusiją, problemomis", — sakė jis.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Kitaip tariant, iš stagnacinės šalies su smunkančia ir sudarkyta ekonomika,  mes Vašingtonui staiga pavirtome "atgimstančia" ir kas absoliučiai nepriimtina, "nacionaline" valstybę, tai yra, veikiančia savo, o ne Amerikos interesais.

  "Taigi biudžetas yra ekonominės agresijos įrankis", — teigė Kosačiovas.

  "Deja, nieko naujo, dar viena gabaliukas amerikiečių fobijų, painiojančių didelio JAV dominavimo pasaulyje grėsmes pačiai Amerikai. Kai ten supras, kad tai yra skirtingi dalykai, Vašingtonui nereikės leisti mokesčių mokėtojų pinigų kaimynų kivirčams skatinti kituose žemynuose." — padarė išvadą jis.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalims atsisakius elektros iš Astravo AE, nukentės ne tik "ausys"
  Lietuvoje įvertino koronaviruso Kinijoje poveikį gamtinių dujų rinkai
  Tranzitas į pabaigą: Baltijos uostai praranda krovinių apyvartą
  Tegai:
  biudžetas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos