02:23 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovė patiria krizę dėl situacijos su modelio 737 MAX lėktuvais, kurių skrydžiai buvo pristabdyti nuo kovo po dviejų lėktuvo katastrofų

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Amerikos koncernas "Boeing Co" pirmą kartą nuo 1962 metų sausį negavo nė vieno naujo užsakymo orlaivių tiekimui, paaiškėja iš bendrovės tinklalapyje pateiktos informacijos.

  "Boeing" yra viena didžiausių pasaulyje aviacijos, kosminės ir karinės technikos gamintojų. Pažymėtina, kad pagrindinis jos konkurentas — Europos "Airbus" — sausio mėnesį užfiksavo 274 naujus užsakymus komercinių orlaivių tiekimui.

  Boeing 737 avarija Indonezijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Букбис Чандра Исмет Бэй

  "Boeing" patiria krizę dėl situacijos su modelio 737 MAX lėktuvais, kurių skrydžiai buvo pristabdyti nuo kovo mėnesio po dviejų lėktuvo katastrofų. Sausio pabaigoje, remiantis žiniasklaidos pranešimais, bendrovė gaus daugiau nei 12 milijardų JAV dolerių paskolą iš daugiau nei tuzino bankų, kad atkurtų pinigų balansą krizės su modeliais 737 MAX fone.

  Be to, žinoma, kad, remiantis praėjusių 2019 metų rezultatais, "Boeing Co" komercinių orlaivių tiekimai sumažėjo perpus, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Visų pirma, 2019 metais modelio Boeing 737 tiekimai sumažėjo iki 127 nuo 580, o ketvirtojo ketvirčio rezultatais šio modelio tiekimai sumažėjo iki devynių nuo 173 palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

  "Boeing" gamina platų civilinių ir karinių orlaivių asortimentą, kuria kosmoso programas. Bendrovės struktūroje funkcionuoja du dideli padaliniai: "Boeing Commercial Airplanes", kuris užsiima civilių orlaivių statyba, ir "Integrated Defense Systems", kuris įgyvendina kosmines ir karines programas.

  Dar šia tema

  Daugiau nei 400 pilotų kreipėsi į teismą dėl "Boeing 737 MAX" defektų slėpimo
  Žiniasklaida atskleidė detales apie "Boeing 737 MAX" avariją Indonezijoje
  Pilotas: situacija su "Boeing 737 MAX" įmonei sukuria sudėtingas aplinkybes
  Lėktuvas 737 MAX taps vienu saugiausių, pareiškė "Boeing" vadovas
  JAV ketina įrodyti Boeing 737 MAX patikimumą prieš jų eksploatavimą
  Tegai:
  krizė, JAV, lėktuvai, Boeing

  Svarbiausios temos