07:15 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos ekonomistas mano, kad Sumų ir Charkovo regionų pasienio teritorijų pardavimas padės ne tik užtikrinti "saugumą" ir padės išspręsti skalūnų dujų problemą

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Kijevo ekonomistas, Ukrainos kooperatinio aljanso prezidentas Zinovas Sereda pasiūlė parduoti žemę rytiniame šalies pasienyje Amerikos įmonėms, kad šalį apsaugotų nuo Rusijos "agresijos". Tai jis pasakė interviu portalui "Obozrevatel".

  Ekonomistas mano, kad žemės pardavimas amerikiečiams išspręstų ir skalūnų dujų Rytų Ukrainoje problemą.

  Pasak jo, kai Ukrainos valdžia atliks "sistemingą darbą", Amerikos kompanijos sutiks žengti tokį žingsnį.

  Praėjusių metų lapkritį Ukrainos Aukščiausioji Rada per pirmąjį svarstymą priėmė įstatymo projektą, kuriuo nuo 2020 metų spalio 1 dienos panaikinamas žemės ūkio paskirties žemės pardavimo moratoriumas. Remiantis dokumentu, Ukrainos fiziniai ir juridiniai asmenys, teritorinės bendruomenės ir valstybė turės galimybę nusipirkti žemę.

  Taip pat užsieniečiai ir asmenys be šalies pilietybės galės tapti žemės ūkio paskirties žemės savininkais, jei ją gaus paveldėjimo būdu. Įstatymo projekte numatyta laikinai iki 2024 metų uždrausti pirkti žemę įmonėms, kurių savininkas užsienietis.

  Dar šia tema

  Ukraina ratifikavo su Lietuva darbo migracijos susitarimą
  Minskas pradėjo naftos perdirbimo gamykloms imti technologinę naftą iš "Družba"
  Radoje įvardijo ideologinius spąstus, į kuriuos pateko Zelenskis
  Tegai:
  Rusija, JAV, Ukraina

  Svarbiausios temos