19:37 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos įmonė yra pasirengusi aptarti su Baltarusija žaliavų tiekimo perdirbimo įmonėms naftos tiekimo schemas

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik.  Rusijos bendrovė "Gazprom Neft" yra pasirengusi aptarti naftos tiekimą Baltarusijai pagal įvairias mokėjimo schemas, trečiadienį žurnalistams sakė jos vadovas Aleksandras Diukovas, rašo Sputnik Baltarusija.

  "Kai susitarsime, tada ir tieksime. Mes pasirengę aptarti įvairias schemas", — sakė jis.

  Anksčiau koncernas "Belneftekhim" pranešė, kad Baltarusija Rusijos bendrovėms, kurioms priklauso degalinės respublikoje, pasiūlė rinkliavų schemą už naftos produktų tiekimą degalinėms. Jos esmė yra ta, kad įmonės išsiųs naftą rafinuoti dviem Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms, o gautas kuras vėliau pateks į dukterines degalines.

  Baltarusija ir Rusija iki Naujųjų metų nesudarė sutarčių dėl Rusijos naftos tiekimo, todėl žaliavos nustojo tekėti į Mozyr ir Novopolotsk rafinavimo gamyklas. Vėliau verslininko Michailo Gucerijevo "Safmar" grupės įmonės pradėjo tiekti naftą naftos perdirbimo įmonėms: pirmąjį ketvirtį į naftos perdirbimo gamyklą bus pristatyta 750 tūkst. tonų.

  Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad respublika ieško alternatyvių naftos gavybos šaltinių, svarstomos įvairios galimybės — iš Kazachstano, Ukrainos, Lenkijos, Baltijos šalių ar Azerbaidžano. Minskas jau yra nupirkęs 86 tūkstančius tonų norvegiškos naftos, kuri geležinkeliu į Klaipėdos uostą pristatoma į respubliką.

  Praėjusią savaitę Rusijos ir Baltarusijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka aptarė Rusijos naftos įsigijimą Sočyje. Pagal jo rezultatus buvo paskelbtas sprendimas: žaliavų tiekimas į respubliką bus vykdomas komerciniais pagrindais. Rusijos pusė taip pat pažadėjo padėti užmegzti dialogą tarp Baltarusijos ir Rusijos naftos gavybos įmonių.

  Dar šia tema

  Lukašenka pareiškė, kad Minskas pasirengęs pirkti naftą pasaulinėmis kainomis
  Lukašenka nurodė priversti Rusiją vykdyti įsipareigojimus dėl naftos
  "Klaipėdos nafta" pajamos sumažėjo dėl mažesnių Baltarusijos naftos apimčių
  Tegai:
  nafta, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos