20:41 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Komisija užtikrins tarpinstitucinį bendravimą, koordinavimą Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais iki 2025 metų

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Pritarta Elektros energetikos sistemos sinchronizacijai su Europos tinklais ataskaitai bei įkurti Vyriausybės komisiją, kuri užtikrins projekto koordinavimą aukščiausiu lygiu, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Bus steigiama speciali komisija atsižvelgiant į sinchronizacijos svarbą ir projekto kompleksiškumą, į kurį įeina elektros perdavimo infrastruktūros parengimas ir santykis su kitomis šalimis.

  Komisija užtikrins tarpinstitucinį bendravimą, koordinavimą Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais iki 2025 metų.

  "Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija — strateginis energetinio saugumo projektas, kuriam nuo pat pradžių Vyriausybė skiria prioritetinį dėmesį. Projektas turi būti įgyvendinamas sparčiai, darbų daugės ir jie intensyvės, todėl politinis dėmesys prisidės užtikrinant, kad darbai vyktų pagal planą, padės glaudžiau bendradarbiauti ir greitai priimti reikalingus sprendimus", — sako premjeras Saulius Skvernelis.

  Darbai jau startavo visuose infrastruktūros projektuose.

  Vyriausybėje taip pat buvo pritarta siūlymui dėl būdų, kaip taikyti lankstesnes viešųjų pirkimų procedūras valstybinės svarbos projektas, tokiems kaip sinchronizacija.

  Praėjusiais metais Baltijos šalys užtikrino maksimalų galimą ES finansavimą pirmajam sinchronizacijos etapui, tai yra 75 proc.

  Taip pat rengiamos paraiškos ir antrajam finansavimo etapui bendradarbiaujant Baltijos šalims ir Lenkijai.

  Paraiškas planuojama pateikti iki 2020 metų gegužės menesio pabaigos tam, jog būtų galima užtikrinti tolimesnį savalaikį ir didesnį Europos Sąjungos finansavimą.

  Šis sinchronizacijos projektas pripažintas ir prioritetiniu EK energetikos projektu.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalims atsisakius elektros iš Astravo AE, nukentės ne tik "ausys"
  "Litgrid" ketina rekonstruoti skirstyklą Priekulėje
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), elektra, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos