17:23 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Koronaviruso protrūkis ir plitimas bei jo poveikis visuomenės sveikatai, žmonių gyvenimui ir ekonominei veiklai kelia vis didesnį susirūpinimą

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Europos Komisija mano, kad pagal pagrindinį scenarijų naujojo Kinijos koronaviruso protrūkis bus didžiausias 2020 metų pirmąjį ketvirtį, o jo poveikis pasaulio ekonomikai bus santykinai nedidelis, teigiama EK žiemos ekonomikos prognozėje, rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

  "Koronaviruso protrūkis ir plitimas bei jo poveikis visuomenės sveikatai, žmonių gyvenimui ir ekonominei veiklai sukėlė vis didesnį susirūpinimą. Tai sukėlė susirūpinimą dėl Kinijos ekonomikos trumpalaikių perspektyvų ir tarpvalstybinio (neigiamo poveikio) laipsnio tuo metu, kai pasaulinė gamybos veikla išlieka cikliškai maža", — rašoma dokumente.

  Taip pat pabrėžiama, kad pagrindinė prielaida yra ta, kad protrūkio pikas įvyks pirmąjį ketvirtį su palyginti ribota pasauline įtaka.

  "Pagrindinė neigiama rizika — protrūkio trukmė ir sulaikymo priemonės. Kuo ilgiau jis truks, tuo didesnė šalutinio poveikio ekonomikai ir pasaulinėms finansavimo sąlygoms tikimybė", — pažymi EK.

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Tuo pat metu organizacija pareiškė, kad kol kas nėra veiksmingų vaistų nuo 2019-nCoV, tačiau suteikiant gydymą dauguma pacientų gali pasveikti.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Dar šia tema

  Kinijoje nuo koronaviruso išgydyta trijų mėnesių mergaitė
  Mokslininkai išsiaiškino, kiek laiko koronavirusas gyvena ant daiktų
  Tegai:
  pasaulio ekonomika, koronavirusas, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos