00:32 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Transneft" turėtų atlyginti žalą, padarytą dėl taršos nafta, tačiau užsienio kompanijos, gaunančios Rusijos naftą, turėtų siųsti savo pretenzijas dėl žaliavų kokybės siuntėjams

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Lenkijos kuro koncernas "Orlen“ tęsia derybas dėl kompensacijos už užterštą naftą iš Rusijos, rašo RIA Novosti su nuoroda į bendrovės vadovas Danielį Obajteką.

  "Mes pateikėme savo reikalavimus ir deramės su partneriais Rusijoje", — sakė Obajtekas.

  Jis pažymėjo, kad ieškinių sumą "mes patys nustatome" ir nenurodė, ar Rusijos pusė sutinka su šia suma.

  Gruodžio mėnesį "Orlen" pareiškė, kad pateikė visą pretenzijų sumą Rusijos naftos tiekėjams. Savo ruožtu naftotiekio "Družba" operatorius PERN mano, kad esant dabartiniam vartojimo tempui, užteršta nafta gali būti perdirbta iki 2020 metų pabaigos.

  Naftotiekis Družba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Егор Еремов

  2019 metų balandžio mėnesį "Družba" vamzdynų sistema, per kurią nafta iš Rusijos per Baltarusiją eksportuojama Europos kryptimi, buvo užpildyta chloridu užterštomis žaliavomis. Todėl balandžio 24–25 dienomis Lenkija ir Ukraina nebegavo naftos.

  Gegužės mėnesį Baltarusijoje, Ukrainoje ir toliau Slovakijoje, Čekijoje bei Vengrijoje "švarios" naftos siurbimas iš Rusijos Federacijos buvo atnaujintas.

  Lenkija iš dalies atnaujino siurbimą birželio 10 dieną, o nuo liepos 1 dienos pristatymai per Družbą buvo visiškai atnaujinti.

  "Transneft" turėtų atlyginti žalą, padarytą dėl taršos nafta, tačiau užsienio kompanijos, gaunančios Rusijos naftą, turėtų siųsti savo pretenzijas dėl žaliavų kokybės siuntėjams, tai yra Rusijos Federacijos naftos kompanijoms, su kuriomis jos turi sutartis.

  Tada šios Rusijos kompanijos perduoda savo pretenzijas "Transneft". Ji rezervavo 23 milijardus rublių kompensacijoms už taršą nafta Družboje.

  Dar šia tema

  Lenkija sustabdė Rusijos naftos tranzitą naftotiekiu "Družba"
  Minskas paskelbė visiško naftotiekio "Družba" veiklos atkūrimo terminus
  Lukašenka apie situaciją su "Družba": turime susėsti ir viską aptarti
  Minskas pradėjo naftos perdirbimo gamykloms imti technologinę naftą iš "Družba"
  Tegai:
  nafta, Rusija

  Svarbiausios temos