08:08 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Mauricaus, 2018 metais, palyginti su 2008-aisiais, Klaipėdoje, Kaune ir Telšiuose namų skaičius išaugo kelis kartus

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Lietuvos analitikas, "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas paskelbė apie būsto rinkos atgimimą beveik visoje Lietuvoje.

  Anot jo, kalbant apie Lietuvos nekilnojamojo turto rinką, dažniausiai kalbama apie butus, nors po 2008–2009 metų ekonominės krizės didesnę dalį naujos statybos būsto pasiūlos sudaro ne butai, o namai.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Lietuvoje yra pastatoma 32% mažiau butų nei 2008 metais, o namų — 70% daugiau t.y. vyksta būsto rinkos "debutizacija", — rašo Facebook Mauricas.

  Vilnius yra vienintelis Lietuvos regionas, kuriame pastatoma daugiau butų nei namų — 3.9 tūkst. prieš 2.2 tūkst., pažymi ekonomistas. Tuo tarpu

  Kauno ir Klaipėdos regionuose, skaičiuojant vienam gyventojui, yra pastatoma daugiau namų nei Vilniaus regione.
  Anot ekonomisto, butų statistika iškreipia viso būsto rinkos vaizdą Vilniaus naudai.

  Mauritsas pateikia duomenis, pagal kuriuos 2018 metais pastatytų namų skaičius, palyginti su 2008 metais, padidėjo 2,4 karto Klaipėdoje, 2,5 karto — Kaune, du kartus — Telšiuose. Be to, namų skaičius Panevėžyje padidėjo 94%, Šiauliuose — 84%, Taurage — 72%, Marijampolėje — 33%, Marijampolėje — 15%, Alytuje — 4%. Neigiamas rodiklis buvo Utenoje — -34%.

  "Tad pažvelgus į namų (ne tik butų) statybos rodiklius akivaizdu, kad būsto rinkos renesansas vyksta ne tik Vilniuje, bet praktiškai visoje Lietuvoje (ypač Klaipėdoje, Kaune ir Žemaitijoje)", — apibendrina ekonomistas.

  Anksčiau Registrų centras pateikė duomenis, pagal kuriuos Lietuvoje pirmąjį metų mėnesį pagal pardavimo sandorius buvo įregistruota šiek tiek daugiau nei 9,9 tūkst. nekilnojamojo turto objektų Per metus šis rodiklis išaugo 14%. Pastebima, kad suaktyvėjo nekilnojamojo turto rinka.

  Dar šia tema

  Būsto kainos Lietuvoje toliau auga
  Pernai būstui lietuviai išleido didžiausią sumą per visą istoriją
  Didžiausia rizika finansų bendrovėms — programišių atakos ir netikėtumai NT rinkoje
  Lietuvoje pasikeitė nekilnojamojo turto mokestis
  Tegai:
  Lietuva, būstas, nekilnojamas turtas

  Svarbiausios temos