18:08 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)

  Kaliningrado šiluminės elektrinės-2 direktoriaus duomenimis, bandymai, kurie buvo suplanuoti praėjusiais metais, neįvyko, o informacijos apie šių metų bandymus nėra

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija atidėjo savo energetikos sistemų bandomąjį atjungimą nuo BRELL žiedo, praneša portalas "Kaliningrad.ru", su nuoroda į Kaliningrado šiluminės elektrinės-2 direktoriaus Olego Gurylevo pareiškimą.

  "Baltijos šalys turėjo planų [bandomuoju režimu atsijungti nuo BRELL], jos norėjo tai išbandyti savarankiškai. Tačiau jos norėjo tai padaryti praėjusių metų birželio — liepos mėnesiais, o apie šiuos metus neturime informacijos. Jos [išbandymų] taip ir neatliko. Kažkuri iš šalių visiškai to atsisakė. Jos pajuto nepasitikėjimą", — sakė Kaliningrado šiluminės elektrinės-2 direktorius.

  Anot Gurylevo, Kaliningrade autonominio darbo bandymai buvo sėkmingi. Jie buvo atlikti praėjusių metų gegužę. Rusijos objektai dirbo 72 valandas nepriklausomu nuo BRELL režimu. Kol kas informacijos, ar Kaliningrado sritis atliks naujus bandymus, nėra.

  Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Šalys aiškina savo poziciją noru užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos.

  Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

  Anksčiau Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pareiškė, kad sinchronizacijos projektas kainuos beveik 1,5 milijardo eurų, nors iš pradžių buvo kalbama apie 1 milijardą.

  Rusija taip pat aktyviai ruošiasi desinchronizacijai, nes siekia užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Ateityje energiją regionui gamins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas sieks apie vieną gigavatą.

  Be to, Maskva tikisi, kad net ir po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL, elektros tiekimas į šias šalis tęsis.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka. Be to, gali padidėti tarifai galutiniams vartotojams.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva patyrė nesėkmę norėdama nuteikti ES prieš Astravo AE
  Linkevičius atskleidė, ką Lietuva veiks paleidus Astravo AE
  Linkevičius apie Astravo AE: Lietuvos ir Baltarusijos santykių skaudulys
  Tegai:
  Kaliningradas, Rusija, Baltijos šalys, BRELL, Lietuvos pasitraukimas iš BRELL

  Svarbiausios temos