04:31 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad Kauno kogeneracinė jėgainė vasario mėnesį Kaunui patieks 22600 MWh šiluminės energijos

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) pirmą kartą pagamino šilumą, kuri buvo tiekiama į Kauno centrinio šildymo sistemą, praneša "Ignitis" spaudos tarnyba.

  Planuojama, kad vasario mėnesį iš jėgainės bus pristatyta 22600 MWh šiluminės energijos. Tai turėtų sudaryti apie 12 proc. Kauno miesto vasario mėnesio šilumos poreikio.

  Kilovatvalandė kainuos 2,58 cento. Bendrovė teigia, kad aukcione pristatyta kaina buvo antra mažiausia Kaune.

  VšĮ "Kauno regiono atliekų tvarkymo centras" per vasario mėnesį planuoja tiekti apie 4500 tonų, o UAB "Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras" — apie 900 tonų komunalinių atliekų. Taip pat atliekas pateiks ir nepavojingų pramoninių atliekų tiekėjai.

  Šiais metais KKJ planuoja energija paversti iki 200 tūkstančių tonų išrūšiuotų ir perdirbti netinkamų komunalinių atliekų bei nepavojingų pramoninių atliekų bei nuotekų dumblo.

  KKJ veiks bandomuoju režimu, o po oficialaus atidarymo, kuris planuojamas gegužės mėnesį, pradės nuolatinę komercinę veiklą.

  Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra "Ignitis grupės" ir "Fortum" įmonė — Kauno kogeneracinė jėgainė. Bendra projekto vertė siekia iki 160 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Elektros energiją visa galia gamina kombinuotojo ciklo blokas Elektrėnuose
  Seimas Astravo AE pavadino "grėsme" pačiai Baltarusijai
  Kauno LEZ pradedami kogeneracinės jėgainės bandymai
  Tegai:
  elektros energija, šiluma, Kaunas

  Svarbiausios temos