01:22 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Huawei" atstovai atkreipė dėmesį, kad įstatymas yra pernelyg griežtas ir selektyvus, o tai pažeidžia jame paminėtų įmonių konstitucines teises

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. JAV teismas atmetė Kinijos bendrovės "Huawei" ieškinį prieš JAV valdžios institucijas, kuriame ji bandė protestuoti dėl įstatyminio draudimo dirbti su federalinėmis agentūromis ir jų partneriais, trečiadienį pranešė "Politico".

  Atitinkamos nuostatos buvo įtrauktos į federalinį 2019 fiskalinių metų biudžeto įstatymą. Jos taip pat buvo susijusios su kitu telekomunikacijų milžinu iš Kinijos — "ZTE".

  "Huawei" atstovai atkreipė dėmesį, kad įstatymas yra pernelyg griežtas ir selektyvus, o tai pažeidžia jame paminėtų įmonių konstitucines teises.

  Nuo praėjusių metų gegužės "Huawei" yra JAV juodajame sąraše, kuris blokuoja kelią pirkti JAV komponentus ir technologijas. Tačiau nuo to laiko JAV kelis kartus leido "Huawei" atidėti sankcijas, leidžiančias jai įsigyti JAV gaminius, skirtus palaikyti tinklus ir atnaujinti esamų telefonų programinę įrangą. Paskutinis vėlavimas buvo suteiktas 2019 metų lapkričio 18 dieną 90-čiai dienų.

  JAV kaltina "Huawei" bendradarbiaujant su KLR kariuomene ir žvalgyba bei galimu klientų stebėjimu ir bando įtikinti daugelį šalių nenaudoti "Huawei" infrastruktūros ir įrangos pereinant prie 5G korinio ryšio standarto. Kinijos bendrovė teigia, kad įtarimai yra nepagrįsti, politiškai motyvuoti ir pažeidžia rinkos konkurencijos principus.

  Dar šia tema

  Politologas: JAV stengiasi maksimaliai "palenkti" Kiniją pagal savo sąlygas
  Ekspertas iš JAV paaiškino, kodėl sankcijos Rusijai dar "atsilieps" Amerikai
  Tegai:
  teismas, sankcijos, Kinija, JAV, Huawei

  Svarbiausios temos