15:12 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Visos suskystintos gamtinės dujos buvo parduodamos Šiaurės Vakarų Europos ir Baltijos regiono energetikos rinkose

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. "Novatek" ir "Gazprombank" "Kriogaz-Vysock" gamyklos pirmaisiais veiklos metais pagamino daugiau kaip 400 tūkst. tonų suskystintų gamtinių dujų, pranešama 2019 metų finansinių rezultatų publikacijoje pagal TFAS.

  2019 metais "Kriogaz-Vysock" pagamino 0,4 mln. tonų SGD, kurios buvo parduotos Šiaurės Vakarų Europos ir Baltijos regiono rinkose.

  "Novatek" priklauso 51 proc. gamyklos aktyvų, o "Gazprombank" — 48,9 proc. Gamykla yra Vysocko uoste, Leningrado srityje, prie Baltijos jūros. Praėjusių metų kovą buvo paleista pirmoji gamyklos 660 tonų SGD per metus gamybos linija. Be to, ketinama statyti antrąją 1,14 mln. tonų liniją.

  Projekto infrastruktūra taip pat apima SGD 42 tūkst. kub. metrų saugyklą ir krovinių pakrovimo terminalą, galintį priimti tanklaivius, kurių krovinių talpa yra iki 30 tūkst. kubinių metrų.

  Kaip pranešė Sputnik Lietuva, vien šiemet iš Vysocko į Lietuvą buvo pristatyti šeši tanklaiviai su suskystintomis gamtinėmis dujomis. Tanklaiviu "Coral Favia" gabenamų SGD tūris yra vidutiniškai dešimt tūkstančių kubinių metrų. Kam skirti SGD kroviniai — nežinoma.

  Nemažai Lietuvos politikų kritikuoja pirkimus iš "Novatek", nes respublika siekė išsilaisvinti iš "energetinės priklausomybės" nuo Rusijos. Tačiau ekonominės naudos šalininkai pasisako už suskystintų gamtinių dujų pirkimą iš Rusijos Federacijos.

  Be to, kai kurie ekspertai Lietuvoje pripažįsta, kad Rusijos SGD padėjo Lietuvos energetikos rinkai. Ir, pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, atėjus į rinką "Novatek", dujų kainos krito.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvai reikalingos JAV SGD, kad galėtų reklamuoti savo "draugystę"
  Ekspertas: JAV SGD ras vietą Europos rinkoje, jei bus nutrauktas dujų tiekimas iš Rusijos
  SGD ir ne tik. Lenkija papasakojo apie energetikos projektus Baltijos šalyse
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, SGD

  Svarbiausios temos