15:34 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirmą kartą istorijoje Lietuvai tarptautinė kredito reitingų agentūra "Standard & Poor’s" suteikė A+ ilgalaikio skolinimosi reitingą

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis apsidžiaugė, kad tarptautinė kredito reitingų agentūra "Standard & Poor’s" Lietuvai pakėlė ilgalaikį skolinimosi reitingą iš A į A+.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  "Standard & Poor’s" pakėlė Lietuvai nustatytą ilgalaikį skolinimosi reitingą iš A į A+, agentūros nustatyta ilgalaikio kredito reitingo perspektyva — stabili. Lietuvos reitingas buvo pakeltas peršokant tarpinę grandį — teigiamą perspektyvą, teigiama Finansų ministerijos pranešime žiniasklaidai. Paprastai šalių ilgalaikio skolinimosi reitingus kasmet peržiūrinčios agentūros pagerina perspektyvą arba palieka tą patį kredito reitingą, tokie "peršokimai" reitinguose — išskirtiniai, pabrėžiama ministerijos parnešime.

  Pasak Skvernelio, tai "didžiulis atsakingos valstybės finansų politikos įvertinimas ir šalies finansinio patikimumo signalas visiems investuotojams". Premjeras mano, kad šalis sugebėjo to pasiekti ne tik laikydamasi fiskalinės drausmės, bet ir mažindama atskirtį šalyje bei užtikrindama šalies gyventojų gerovės kilimą.

  "Žinoma, kai kurie kolegos tai bandys sumenkinti, bet turime suvokti, kad toks šalies įvertinimas leidžia tikėtis sėkmingų ateities krizių suvaldymų ir išvengti skausmingų reformų atėjus sunkumams", — rašo Facebook Skvernelis.

  Finansų ministerija pabrėžia, kad "Standard & Poor's" ekspertų sprendimą lėmė subalansuotas Lietuvos ekonomikos augimas ir tvari fiskalinė politika. Nuo 2016 metų bendrojo vidaus produkto (BVP) vidutinis realus pokytis sudarė 3,6 proc., o fiskalinės drausmės laikymasis ir 4-erius metus iš eilės fiksuojamas valdžios sektoriaus balanso perviršis lėmė valdžios sektoriaus skolos lygio mažėjimo tendenciją. 2016–2019 m. grynoji šalies skola užsieniui sumažėjo beveik perpus — iki 11 proc. BVP.

  "Standard & Poor’s" Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinusi 2018 m. kovą.

  Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra "Fitch Ratings" Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A (stabili perspektyva), "Moody's" — A3 (teigiama perspektyva), "DBRS Morningstar" — A (teigiama perspektyva).

  Dar šia tema

  Mobilumo paketas prieštarauja ES žaliajam kursui
  Nausėda atskleidė, ko reikia sutarimui dėl ES biudžeto
  Lietuvoje sulėtėjo gyventojų atlyginimų augimas
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, finansai, ekonomika, reitingas, kreditai, Lietuva

  Svarbiausios temos