06:18 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo rinkimų kampanijos pirmuoju punktu rinkėjams pažadėjo sumažinti pajamų skirtumą

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Lietuvos analitikas ir "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas teigė, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda įvykdė savo pirmąjį rinkimų pažadą. Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

  Lietuvos lyderis rinkimų kampanijos pažadėjo sumažinti socialinę nelygybę, būtent, "nuo 7,3 iki 5 kartų sumažinti pajamų skirtumą tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių gyventojų, tokiu būdu artėjant prie Vokietijos ir Skandinavijos šalių lygio".

  Mauricas teigia, kad galbūt turėta omenyje ne tik "uždirbančių", bet visų gyventojų pajamų skirtumas, ne pajamų po mokesčių, o prieš mokesčius. Nes prieš apmokestinimą nelygybė yra 6,3 karto, o po — penkis kartus.

  "Galbūt turėta omenyje, kad pajamų nelygybę leis sumažinti didesni mokesčiai ir didesnis "perskirstymas", o nutiko atvirkščiai — pajamų nelygybę sumažino mažesni mokesčiai mažiau uždirbantiems bei šešėlio mažinimas (pvz. įvestos SoDros įmokų grindys)", — rašo jis.

  Tuo pat metu analitikas su ironija pažymėjo, kad nesvarbu, ką turėtume galvoje, pajamų nelygybė Lietuvoje mažėja nuo 2015 metų.

  Sodra paskelbė, kad Lietuvoje gyventojų darbo užmokesčio augimas sulėtėjo, palyginti su praėjusiais metais. Pastebėta, kad žmonių, gaunančių mažiau nei likusieji, pajamos augo sparčiau.

  "Sodros" Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė paaiškino, kad piliečių pajamų padidėjimas sumokėjus PVM lėmė tai, kad daugelį metų esamas gyventojų pajamų skirtumas sumažėjo nuo septynių iki penkių kartų. Pati pajamų nelygybę ji susiejo su nuolatiniu pajamų skirtumu tarp didžiųjų miestų ir regionų ir vis dar esančia nelygia moterų ir vyrų padėtimi darbo rinkoje.

  Dar šia tema

  Paskelbta, kaip per metus pasikeitė atlyginimai Lietuvoje
  LB prognozuoja šalies ekonomikos augimo sulėtėjimą
  Vis daugiau Lietuvos gyventojų mano, kad bus problemų ekonomikoje
  Tegai:
  pajamos, ekonomika, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos