16:55 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Valdininkų teigimu, tarptautinėje arenoje "pasitikėjimas Lietuva nuolat ir sparčiai auga", o šis pasiekimas yra subalansuotos fiskalinės politikos rezultatas

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuvos finansų ministerija pavadino unikaliu respublikai naują ilgalaikį skolinimosi reitingą, kurį ji gavo iš tarptautinės kredito reitingų agentūros "Standard & Poor's".

  Anksčiau paaiškėjo, kad "Standard & Poor's" pakėlė Lietuvos reitingą iš A į A+, o nustatyto reitingo perspektyvą pavadino stabilia. Organizacija atkreipė dėmesį į spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą ir apdairią fiskalinę politiką.

  Kaip pažymėjo Finansų ministerija, Lietuvos reitingas buvo pakeltas peršokant tarpinę grandį — teigiamą perspektyvą.

  Anot valdininkų, paprastai šalių ilgalaikio skolinimosi reitingus kasmet peržiūrinčios agentūros pagerina perspektyvą arba palieka tą patį kredito reitingą, tokie "peršokimai" reitinguose — išskirtiniai.

  "Mes ne tik pasiekėme aukščiausią poziciją kredito reitinguose šalies istorijoje, bet ir padarėme tai peršokdami tarpinę grandį. Tai — didžiulis įvertinimas, kuriuo galime didžiuotis", — sakė finansų ministras Vilius Šapoka.
  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Pasak ministerijos vadovo, toks "Standard & Poor's" įvertinimas rodo, kad tarptautinėje arenoje "šalies patikimumas nuolat ir sparčiai auga".

  "Standard & Poor’s" Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinusi 2018 metų kovą.

  Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra "Fitch Ratings" Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A (stabili perspektyva), "Moody's" — A3 (teigiama perspektyva), "DBRS Morningstar" — A (teigiama perspektyva).

  Kas gerai gyvena ES?
  © Sputnik /
  Kas gerai gyvena ES?

  Dar šia tema

  Lietuvoje sulėtėjo gyventojų atlyginimų augimas
  Nausėda atskleidė, ko reikia sutarimui dėl ES biudžeto
  Mobilumo paketas prieštarauja ES žaliajam kursui
  Tegai:
  kreditai, Finansų ministerija, reitingas, Lietuva

  Svarbiausios temos