16:42 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Savivaldybių administracijos ir daugiabučio namo butų savininkai pagal konkretaus daugiabučio technines galimybes turės priimti sprendimus, ar jungti daugiabutį namą prie gamtinių dujų sistemos, ar pradėti naudoti elektros energiją maistui ruošti

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Atlikus išsamų daugiabučių visoje Lietuvoje vertinimą, nustatyta, kad šalyje yra 1663 daugiabučiai, kuriuose, pažeidžiant teisės aktus ir nepaisant saugumo reikalavimų, gyventojai iki šiol maistui ruošti naudoja SND balionus, rašoma Energetikos ministerijos pranešime.

  Perdavimo sistemos operatoriaus (ESO) duomenimis, iš minėtų 1663 daugiabučių namų — beveik šeštadalyje namų gyventojai jau dabar turi galimybę įsirengti elektrinę viryklę arba pradėti naudoti gamtines dujas maistui ruošti. Dar 265 daugiabučiuose, kuriuose naudojami dujų balionai, galima padidinti gyventojams leistiną galią. Tinklo rekonstrukciją reikia atlikti kiek daugiau nei tūkstantyje namų.

  Jau rytoj susitikime su VERT ir su savivaldybėmis bus tariamasi, kokios yra optimaliausios galimybės probleminiuose daugiabučiuose namuose, kuriuose nepaisant saugumo reikalavimų gyventojai maistui ruošti naudoja dujų balionus, pereiti prie alternatyvių energijos šaltinius.

  Vėliau savivaldybių administracijos ir daugiabučio namo butų savininkai, bendradarbiaujant su energetikos įmonėmis, pagal konkretaus daugiabučio technines galimybes turės priimti sprendimus, ar jungti daugiabutį namą prie gamtinių dujų sistemos, ar pradėti naudoti elektros energiją maistui ruošti.

  Siekiant pagelbėti daugiabučių namų gyventojams pereiti nuo dujų balionų prie kitų alternatyvų, bus svarstomos galimybės tam panaudoti gamtinių dujų ar elektros energetikos įmonių, Europos Sąjungos, savivaldybių biudžetų ir kitus finansavimo šaltinius.

  Veiksmų plane dėl suskystintų naftos dujų balionų naudojimo daugiabučiuose namuose numatytas priemones įgyvendina VERT, Energetikos ministerija, savivaldybių administracijos ir energetikos įmonės.

  2019 metų birželio mėnesį buvo patvirtintas veiksmų planas, kurio tikslas — iki 2022 metų pabaigos visiškai atsisakyti nesaugiai naudojamų suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  Paaiškėjo kitų metų elektros ir dujų kainos
  Tegai:
  dujos

  Svarbiausios temos