01:40 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepaisant teigiamų pokyčių, Komisija įvardija ir iššūkius: tai skurdas, pajamų nelygybė, socialinė atskirtis

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Šiandien Europos Komisija paskelbė Lietuvos ataskaitą, kurioje išanalizuoti šalies ekonominiai ir socialiniai aspektai, rašoma Finansų ministerijos pranešime.

  Komisija pažymėjo, kad Lietuvos vykdoma mokestinė politika bei mokestinių prievolių vykdymo supaprastinimas teigiamai atsiliepia šalies verslo aplinkai. Kalbant apie finansinį sektorių, Komisija atkreipė dėmesį, kad Lietuvos bankų sistema stabili ir gerai kapitalizuota, o siekiant pakelti konkurenciją šiame sektoriuje pritraukinėjamos Fintech kompanijos, Vyriausybė vis daugiau fokusuojasi į alternatyvių mažų ir vidutinių įmonių finansavimo šaltinių plėtrą.

  Komisija ragina tęsti darbus, plečiant ekonomikos augimui mažiau žalingų mokesčių bazę, ir pastebi, kad automobilių taršos apmokestinimas, nekilnojamo turto apmokestinimo pokyčiai bei akcizų aplinkai ir žmonių sveikatai žalingiems produktams pakėlimas yra judėjimas teisinga linkme.

  Komisija atkreipė dėmesį, kad Lietuvos biudžeto formavimo metu yra atsižvelgiama į priemones, skirtas klimato kaitos iššūkiams spręsti. Kaip teigiamas pavyzdys pažymėta žaliųjų obligacijų emisija, siekiant pritraukti finansavimą daugiabučių renovacijai. Be to, teigiamai įvertintas Lietuvos planavimas šioje srityje ir aiškus informacijos apie išlaidas pateikimas visuomenei.

  Nepaisant teigiamų pokyčių, Komisija įvardija ir iššūkius: tai skurdas, pajamų nelygybė, socialinė atskirtis. Komisija pažymėjo, kad vaiko pinigų ir pensijų padidinimas yra žingsnis teisinga linkme, tačiau reikia tęsti darbus siekiant įveikti šiuos iššūkius.

  Dar šia tema

  Nausėda: Lietuva kels klausimus, susijusius su sanglaudos politikos finansavimu
  Naujasis ES biudžetas: kur nuo šiol maitinsis Lietuva?
  Lietuva įvardyta tarp sparčiausią internetą turinčių pasaulio šalių
  Tegai:
  socialinė nelygybė, skurdas

  Svarbiausios temos