16:37 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Manifeste pažymima, kad JK derybinė pozicija grindžiama "draugišku lygiaverčių suverenių valstybių bendradarbiavimu, kuriame abi šalys gerbia viena kitos teisinę autonomiją ir teisę valdyti savo išteklius taip, kaip mano esant tinkama"

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JK paskelbė derybų poziciją dėl būsimo prekybos susitarimo su ES po "Brexit", kuriame yra pagrindinės nuostatos dėl patekimo į laisvą rinką, bendradarbiavimo aviacijos, žuvininkystės, finansinių paslaugų, transporto ir telekomunikacijų srityse.

  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Atitinkamą dokumentą ketvirtadienį paskelbė Didžiosios Britanijos ministro pirmininko kabinetas.

  Manifeste pažymima, kad Jungtinės Karalystės derybinė pozicija grindžiama "draugišku lygiaverčių suverenių valstybių bendradarbiavimu, kuriame abi šalys gerbia viena kitos teisinę autonomiją ir teisę valdyti savo išteklius taip, kaip mano esant tinkama".

  "Nesvarbu, kas nutiktų, vyriausybė nesiderės dėl jokių susitarimų, kuriuose JK negalės kontroliuoti savo įstatymų ir politinio gyvenimo. Tai reiškia, kad mes nesutiksime su jokiais įsipareigojimais derinti savo įstatymus su ES įstatymais tokiu būdu, kad ES institucijos, įskaitant teismą, turėtų bet kokią jurisdikciją JK", — pabrėžiama dokumente.

  Dar šia tema

  Latvijos parlamentaras paaiškino, kodėl JK reikia darbo migrantų iš Baltijos regiono
  Ekspertė įvertino JK ir ES santykių perspektyvas po "Brexit"
  Lietuvos prezidentas liūdi dėl JK pasitraukimo iš ES
  Tegai:
  ES, Jungtinė Karalystė

  Svarbiausios temos