17:25 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV gynybos departamento duomenimis, komercinio susitarimo suma yra didesnė nei 18 milijonų dolerių

  VILNIUS, vasario 29 — Sputnik. JAV gynybos departamentas pasirašė naują kontraktinių prieštankinių raketų sistemų "Javelin", skirtų šalims partnerėms, įskaitant Lietuvą ir Ukrainą, gamybos sutartį.

  Tai buvo pranešta pranešime apie naujus Pentagono sudarytus komercinius susitarimus.

  Susitarimas sudaromas su "Raytheon — Lockheed Martin" įmonių grupe. Bendra sutarties, kuri bus vykdoma Tuksone, Arizonoje, suma bus 18431 215 JAV dolerių (apie 1 671 3 409 eurų).

  Naujos prieštankinių raketų sistemų partijos bus skiriamos Lietuvai, Estijai, Čekijai, Australijai, Prancūzijai, Gruzijai, Indonezijai, Airijai, Jordanijai, Naujajai Zelandijai, Norvegijai, Omanei, Katarei, Turkijai, Jungtiniams Arabų Emyratams (JAE) ir Ukrainai.

  Planuojama, kad sutartis turėtų būti sudaryta iki 2020 metų birželio 25 dienos.

  Praėjusių metų pabaigoje Ukraina užmezgė ryšį su JAV, kad galėtų tiekti antrąją raketų sistemų partiją. JAV patvirtino pirmosios "Javelin" partijos pristatymą į Ukrainą — 37 paleidėjus ir 210 raketų už bendrą 47 milijonų dolerių kiekį — 2018 metų kovo mėnesį.

  Kaip Sputnik radijui komentare pažymėjo Gevorgas Mirzajanas, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės politikos mokslų docentas, Ukrainos valdžia pirmiausia gauna "informacines premijas" iš tokių komercinių susitarimų su Pentagonu.

  Taip pat, pasak ekspertų, kai kurie Ukrainos pareigūnai gaus "finansines premijas", nes gali būti, kad po kelerių metų paaiškės, jog dalis "Javelin" buvo parduota užsienio rinkoms.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Laivas, galintis užbaigti "Nord Stream-2" statybą, pakeitė savo paskirties uostą
  Austrijos ambasadorius priminė apie "Nord Stream-2" svarbą Europai
  Ukraina sugalvojo būdą surengti "vietos rinkimus" Kryme
  Tegai:
  Pentagonas, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos