06:57 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Antradienį paaiškėjo, kad "Gazprom" priklausantis laivas "Akademik Čerskij", galintis užbaigti "Nord Stream-2", plaukė iš Šri Lankos į Egipto Sueco uostą

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Ukrainos "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas teigė, kad Kijevas derasi su JAV, siekdamas pagaliau užkirsti kelią Rusijai atkurti dujotiekio "Nord Stream-2" tiesimą, praneša RIA Novosti.

  "Žaidimas dar nesibaigė. Rusai bandys sukurti savo technines galimybes, kad būtų galima nutiesti dujotiekį. Dabar diskutuojame, taip pat ir čia [JAV — Sputnik], kaip užtikrinti, kad šis projektas būtų visiškai palaidotas", — agentūra "Ukrinform" cituoja Koboliovą.

  Antradienį paaiškėjo, kad "Gazprom" priklausantis laivas "Akademik Čerskij", galintis užbaigti "Nord Stream-2", plaukė iš Šri Lankos į Egipto Sueco uostą.

  Anot Koboliovo, Vašingtono "Nord Stream-2" sankcijų politika tapo "vienu iš svarbiausių žingsnių" palaikant Ukrainos energetinį saugumą. "Tikimės, kad JAV vyriausybė tęs pastangas šia linkme", — pridūrė jis.

  Gruodžio mėnesį Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas pranešė, kad vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij" yra viena iš galimybių užbaigti dujotiekio "Nord Stream-2" statybą, tačiau prireiks šiek tiek laiko papildomam laivo paruošimui.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Europos partneriai — Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall" — kartu finansuoja projektą 50 procentų, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekviena. Likusi pusė lėšų — 4,75 milijardo eurų — gaunama iš "Gazprom".

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Taigi, gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad vamzdžių klojimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio tiesimo sustabdymą.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV dėl "viso pikto" laikys karinį kontingentą Baltijos šalyse
  JAV ir Estijos gynybos ministrai aptarė "Rusijos grėsmę"
  Tegai:
  JAV, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos