19:19 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, Baltarusija sutiko tiekti 160 tūkstančių tonų Rusijos naftos Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis su rusiška nafta iš prekybininkų, "BelTA" sužinojo iš koncerno "Belneftechim" spaudos sekretoriaus Aleksandro Tiščenkos.

  "Pirmasis iš dviejų tanklaivių jau atplaukė į Klaipėdos uostą. Vakare jis bus iškraunamas. Pristatymas į Baltarusiją geležinkeliu prasidės rytoj, kovo 5 dieną", — teigė Aleksandras Tiščenka.

  Ši nafta bus perdirbama "Naftan".

  Kaip pranešama, Baltarusija susitarė dėl 160 tūkstančių tonų Rusijos naftos tiekimo Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms. Ši nafta buvo nupirkta per prekybininkus be priemokos.

  Be to, Azerbaidžano įmonė "Socar" tieks dar du naftos tanklaivius — apie 170 tūkst. tonų. Žaliavos bus pristatytos į Baltarusiją per Ukrainą Odesos-Brodų naftotiekiu. "Socar" planuoja pirmąjį naftos tanklaivį į Baltarusiją išsiųsti iš Turkijos uosto Džeichano kovo 5–6 dienomis. Maždaug kovo 20 dieną iš Gruzijos Supsa uosto planuojamas išsiųsti antrasis tanklaivis.

  Be to, kovo mėnesį šešios Rusijos kompanijos tieks naftą be priemokos, įskaitant "Safmar" ir penkis naujus tiekėjus Baltarusijai. "Safmar" įmonių grupė tieks 300 tūkst. tonų naftos, "UDS Neft" — 50 tūkst. tonų.

  Bendras kovo mėnesio naftos tiekimas Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms bus apie 1 mln. tonų naftos. Sausio ir kovo mėnesį naftos perdirbimo gamyklos dirbo 50 proc. krovos ir perdirbo apie 1,8 milijono tonų naftos.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Po žinių apie Andrejevos sulaikymą prokuratūra patvirtino tirianti šnipinėjimą
  Parolimpietis Navickas parodė, kaip Klaipėdos Senamiestis pritaikytas neįgaliesiems
  Tegai:
  Rusija, Klaipėdos uostas, Baltarusija, nafta

  Svarbiausios temos