07:40 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)

  Remiantis misijos išvadomis buvo parengtos septynios rekomendacijos Baltarusijai ir pažymėti penki teigiamos patirties pavyzdžiai, kuriuos kitos valstybės gali panaudoti kurdamos branduolinę infrastruktūrą

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei (AE), kuri statoma Gardino srityje. Apie tai pranešė agentūros generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Čudakovas.

  Jis pabrėžė, kad Minskas vykdo agentūros reikalavimus ir kviečia jos atstovus į visus patikrinimus, ką daro ne kiekviena šalis.

  "Kalbant apie Vilniaus pretenzijas, aš jų negaliu komentuoti, nes tai nėra mano kompetencija. Šie klausimai turėtų būti išspręsti tarp dviejų šalių. Abi šalys turėtų kalbėtis tarpusavyje šia tema", — RIA Novosti cituoja Čudakovo žodžius.

  TATENA generalinio direktoriaus pavaduotojas taip pat įvertino Baltarusijos AE pasirengimą paleidimui. Anot jo, elektrinė yra galutinėje stadijoje prieš pradedant ją eksploatuoti. Čudakovas įsitikinęs, kad Baltarusija galės patikimai ir saugiai eksploatuoti objektą per visą projekto laikotarpį ir netgi jį pratęsti.

  Remiantis misijos išvadomis buvo parengtos septynios rekomendacijos Baltarusijai ir pažymėti penki teigiamos patirties pavyzdžiai, kuriuos kitos valstybės gali panaudoti kurdamos branduolinę infrastruktūrą.

  Vilniaus požiūris į Astravo AE

  Lietuva nuo pat projekto pradžios nebuvo patenkinta atominės elektrinės statybomis netoli Astravo. Objektas yra 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Būtent tuo nepatenkinta Lietuvos valdžia, kuri Astravo AE vadina "grėsme" nacionaliniam saugumui ir mano, kad stotis statoma pažeidžiant tarptautinius reikalavimus.

  Valdininkai ir politikai kaltina Minską "nesaugios atominės elektrinės" statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai iš tarptautinių institucijų ir stebi darbų eigą. Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.

  Minskas griežtus Vilniaus pareiškimus ir išpuolius laiko nepagrįstais ir politiškai motyvuotais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)
  Tegai:
  Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos