18:25 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dujovežis atvyko iš Melkojos uosto, kur yra bendrovės "Equinor" gamykla, ir į vietinį terminalą pristatė 140 tūkstančių kubinių metrų dujų

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atplaukė naujas didelis suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Norvegijos.

  Portalo Marinetraffic.com duomenimis, tanklaivis "Arctic Discoverer" į Lietuvą atvyko ketvirtadienį, apie vidurdienį. Dujovežis prisišvartavo šalia Klaipėdos SGD terminalo.

  Laivas, pristatęs kuro siuntą, atplaukė iš Melkojos uosto, kur yra Norvegijos įmonės "Equinor" gamykla. Pagal operatoriaus "Klaipėdos nafta" grafiką, krovinių tūris yra 140 tūkstančių kubinių metrų.

  Artimiausiu metu į Lietuvą turėtų atvykti tanklaivis "Coral Fungia", kuris plaukia iš Vysocko, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla. Laivas jau yra netoli uosto. Į Klaipėdos SGD terminalą jis pristatys nedidelę kuro partiją.

  Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai atsieina: kasmet "Klaipėdos nafta" Norvegijai moka 60 milijonų eurų už nuomą. 2018 metų vasarą buvo nuspręsta išpirkti terminalą.

  Kroviniai daugiausia atvežami iš Norvegijos ir Rusijos. Taip pat per visą Klaipėdos terminalo egzistavimą buvo tik keletas Amerikos SGD partijų.

  Tačiau kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai nenaudingi kuro tiekimai iš JAV. Be to, net pačioje Lietuvoje pripažįstama, kad Rusijos SGD padėjo respublikos energetikos rinkai. Pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, po "Novatek" dujų patekimo į rinką kainos krito.

  Dar šia tema

  SGD ir ne tik. Lenkija papasakojo apie energetikos projektus Baltijos šalyse
  SGD tiekianti gamykla Lietuvai Vysocke pagamino šimtus tūkstančių tonų kuro
  Į Lietuvą atvyko antrasis per mėnesį SGD krovinys iš Norvegijos
  "Gazprom" laimi: Europa atsisako Amerikos SGD
  Tegai:
  Lietuva, Norvegija, SGD

  Svarbiausios temos