18:05 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tanklaivis iš Vysocko prisišvartavo Klaipėdos uoste anksti ryte. Nuo praėjusių metų tokie tiekimai iš Rusijos tapo reguliarūs

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atkeliavo antrasis Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Vysocko. Apie tai praneša "Marinetraffic.com".

  Tanklaivis "Coral Favia" į uostą atplaukė šeštadienį, apie 05:25.  

  Šiuo metu laivas yra prie Klaipėdos terminalo. Jo talpa sudaro apie dešimt tūkstančių kubinių metrų.

  Pirmasis SGD krovinys iš Vysocko kovo mėnesį atkeliavo pirmadienį. Jį pristatė tanklaivis "Coral Favia".

  Vysocke yra Rusijos įmonei "Novatek" priklausanti SGD gamykla. Nuo praėjusių metų tiekimai į Klaipėdos uostą tapo reguliarūs.

  Vienintelis importinių SGD terminalas pradėjo veikti 2014 metais. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Tačiau terminalas brangiai kainuoja: kasmet "Klaipėdos nafta" už jį moka po 60 milijonų eurų Norvegijai. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą.

  Klaipėdos terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Be to, buvo paminėta, kad dar viena terminalo vartotoja taps Estijos energetikos įmonė "Elenger".

  Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos ir Rusijos. Lietuvos valdžia taip pat tvirtina, kad gauna "mėlynąjį kurą" iš JAV, tačiau kai kurie ekspertai tuo abejoja ir pabrėžia, kad pristatymai iš ten buvo tik keli.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  "Gazprom" laimi: Europa atsisako Amerikos SGD
  SGD tiekianti gamykla Lietuvai Vysocke pagamino šimtus tūkstančių tonų kuro
  Tegai:
  SGD, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos