18:25 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad įvykių naftos rinkoje susilpninto rublio įtaka gali paveikti tas kryptis, kuriose atsiskaitymai vykdomi valiuta

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos elektros energijos eksporto ir importo operatorius "Inter RAO" yra pasirengęs padidinti elektros eksportą į Lietuvą ir Suomiją, praneša RIA Novosti su nuoroda į bendrovės atstovą.

  Kaip pažymima, pastaruoju metu kritęs rublis gali paveikti elektros tiekimą pirmiausia į šias šalis.

  Kaip pažymėjo įmonė, susilpnėjusio rublio įtaka gali pasireikšti tik tose kryptyse, kur atsiskaitymai vykdomi valiuta.

  "Bet viskas priklauso nuo to, kokios kainos bus suformuotos "Nord Pool" rinkoje konkrečią valandą. Esant ekonominiam efektyvumui esame pasirengę padidinti eksporto apimtis", — pranešė energetikos bendrovė.

  Pirmadienio rytą rublis smarkiai krito dolerio ir euro atžvilgiu dėl smarkiai kritusios naftos kainos. Taigi doleris pakilo iki 75 Rusijos rublių, o euras — iki 85 rublių.

  Pasaulio naftos kainos sumažėjo daugiau nei 30 procentų po to, kai žlugo OPEC+ aljansas ir buvo panaikinti gavybos apribojimai.

  Baltarusijos naftos ir chemijos koncernas Belneftechim
  © Sputnik / Андрей Александров

  Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Saudo Arabija pareiškė planuojanti padidinti juodojo aukso gavybą ir sumažinti kainas. Iki šiol pagrindinių prekės ženklų kainų mažėjimas sulėtėjo iki maždaug 20 procentų.

  Tuo tarpu, pasak analitikų, žemos naftos kainos ilgai netruks — dabar situaciją lemia panika rinkoje ir neapibrėžtumas dėl žlugusio naftos aljanso.

  Pasak ekspertų, net pati Saudo Arabija greičiausiai nesitikėjo tokio efekto, kai pateikė panašius pareiškimus apie planą padidinti gavybą. Pasak Nacionalinio energetikos instituto direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Frolovo, Rusijai su tokiu kainų lygiui yra "nepatogu, bet pakenčiama" ir veiksmų variantai yra.

  Dar šia tema

  Lietuva parems dešimt saulės elektrinių besivystančiose šalyse
  Didinamas finansavimas saulės elektrinėms įrengti ir šildymo katilams pasikeisti
  Elektros perdavimo sistema Lietuvoje bus valdoma iš naujojo centro
  Tegai:
  elektros energija, Rusija, Lietuva, elektra

  Svarbiausios temos