15:59 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tanklaivis "Coral Favia" praėjusį penktadienį išplaukė iš Rusijos Vysocko uosto, laivo talpa yra dešimt tūkstančių kubinių metrų degalų

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atplaukė tanklaivis su rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Tai įrodo laivų stebėjimo portalo Marinetraffic.com duomenys.

  Tanklaivis "Coral Favia" praėjusį penktadienį išplaukė iš Rusijos Vysocko uosto ir į Lietuvą atplaukė 17:44 vietos laiku. Anot SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus, laivas turi atplukdyti dešimt tūkstančių kubinių metrų kuro.

  Praėjusią savaitę į Klaipėdą atkeliavo du rusiškų SGD kroviniai.

  Iš viso terminale šiais metais buvo užsakyta apie 21,3 teravatvalandžių dujų pakartotinio dujinimo pajėgumų, tai atitinka daugiau nei 22 didelius dujovežius, kurie vidutiniškai tiekia 138 tūkstančius kubinių metrų SGD.

  Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla yra Vysocke. Nuo praėjusių metų į Klaipėdos uostą pristatymai tapo nuolatiniai.

  2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai kainuoja: "Klaipėdos nafta" 

  Gazprom logotipas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Саид Царнаев
  Norvegijai moka 60 milijonų eurų už nuomą. 2018 metų vasarą buvo nuspręsta jį išpirkti.

  Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudojasi Lietuvos energetikos operatorius "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Taip pat buvo pranešimų, kad kuro siuntos atvežtos Estijos įmonėms.

  Kroviniai daugiausia atvežami iš Norvegijos ir Rusijos. Taip pat per visą Klaipėdos terminalo egzistavimą buvo keletas Amerikos SGD partijų. Tačiau daugelis ekspertų mano, kad pastarųjų pristatymai yra nepalankūs Lietuvai.

  Dar šia tema

  SGD terminalo operatorius Lietuvoje nori gauti naują kelių milijonų paskolą
  SGD ir ne tik. Lenkija papasakojo apie energetikos projektus Baltijos šalyse
  SGD tiekianti gamykla Lietuvai Vysocke pagamino šimtus tūkstančių tonų kuro
  Tegai:
  SGD, Rusija

  Svarbiausios temos