05:07 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusį mėnesį metinė infliacija respublikoje siekė beveik tris procentus, teigiama Statistikos departamento tyrime

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Vasarį, palyginti su sausiu, vartojimo prekių kainos sumažėjo 0,3 procento, o paslaugų išaugo 0,6 procento. Tai rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys.

  Departamento specialistai teigia, kad pokyčiai daugiausia susiję su žemomis degalų ir tepalų, kietojo kuro, avalynės kainomis, taip pat su išaugusiomis daržovių, vaisių, turistinių kelionių, pieno ir pieno produktų, sūrio ir kiaušinių kainomis.

  Šių metų vasarį, palyginti su sausiu, drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 2,5 procento dėl sezoninių nuolaidų. Avalynė atpigo 6,7 proc., drabužiai — 0,6 proc., drabužių daiktai — 5,5 proc.

  Transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo vienu procentu, o maisto ir gaiviųjų gėrimų kainos padidėjo 0,3 procento. Labiausiai pabrango agurkai, avokadai, Iceberg salotos, morkos. Tuo pačiu metu sumažėjo apelsinų, greipfrutų, burokėlių ir baltųjų kopūstų kainos.

  Su poilsio susijusių prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,9 procento.

  Vasarį metinė infliacija Lietuvoje siekė 2,8 procento. Šiam rodikliui daugiausia įtakos turėjo kylančios degalų ir tepalų kainos, kylančios mėsos ir mėsos gaminių, elektros energijos, restoranų, kavinių, tabako gaminių, asmeninių transporto priemonių techninė priežiūros ir remonto kainos, taip pat sumažėjusios kietojo kuro, šilumos ir dujų kainos.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad maisto produktų kainos respublikos parduotuvėse auga ketvirtą mėnesį iš eilės. Vasarį vidutinis pigiausių maisto produktų krepšelis pabrango 0,38 euro, palyginti su sausiu, ir 4,97 euro, palyginti su praėjusių metų vasariu. Jo kaina buvo 56,91 euro.

  Lietuviams buvo naudingiau apsipirkti prekybos tinkle "Maxima", kur pigiausių maisto produktų krepšelis kainavo 51,3 euro.

  Dar šia tema

  Dėl nustatytų pesticidų Lietuvos rinkoje neišplatinta apie 57 t produktų
  Lietuva tapo lydere Europoje pagal naujų automobilių pardavimų augimą
  Lietuva išsiveržė į ES lyderius pagal mažmeninių pardavimų metinį augimą
  Tegai:
  paslaugos, prekės, kainos, Lietuva

  Svarbiausios temos