04:10 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu pažymima, kad Rusijos Federacijos atstovai yra "artimi Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui"

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas kalbėjosi su Rusijos atstovais dėl dabartinės situacijos naftos rinkoje, rašo laikraštis "Politico", cituodamas neįvardytus šaltinius.

  Straipsnyje nenurodytos Rusijos atstovų pavardės, taip pat jų pokalbio su Trampu data.

  Kartu "Politico" pažymi, kad Rusijos Federacijos atstovai yra "artimi Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui". Baltieji rūmai nepatvirtina informacijos apie derybas.

  Leidinyje pažymima, kad šią savaitę Trampas taip pat kalbėjosi su Saudo Arabijos karališkuoju princu Mohamedu bin Salmanu al Saudu, kad aptartų "energijos rinkos nepastovumo" temą. Baltieji rūmai atsisakė atskleisti derybų detales.

  Naftos kotiruotės žlugo po žinios apie tai, kad po OPEC+ kovo 6 dienos susitikimo dalyviai negalėjo susitarti nei dėl sandorio parametrų pakeitimo, nei dėl pratęsimo. Rusija pasiūlė išlaikyti esamas sąlygas, o Saudo Arabija — toliau mažinti naftos gavybą. Nuo balandžio 1 dienos nė vienam iš ankstesnio aljanso narių nebus jokių įsipareigojimų apriboti gavybą. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Saudo Arabija teigė ketinanti padidinti gavybą ir sumažinti naftos kainas. Kainos smuko 30 procentų.

  Saudo Arabijos valstybinė naftos kompanija "Saudi Aramco" trečiadienį teigė gavusi Didžiosios Britanijos energetikos ministerijos direktyvą padidinti savo gamybos pajėgumus nuo 12 iki 13 milijonų barelių.

  Dar šia tema

  Naftai brangstant prognozuojama, kad gavyba JAV mažės
  Estijos finansų ministras paskelbė apie ekonominės krizės pradžią šalyje
  Palikit lagaminus ramybėje. Kokia yra pagrindinė visuotinės panikos dėl naftos intriga
  Tegai:
  nafta, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos