20:24 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot analitikų, šalys, kurių pagrindinis pajamų šaltinis yra naftos eksportas, 2020 metais susidurs su rimtomis biudžeto deficito problemomis

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Mozambikas, Alžyras, Bahreinas ir Omanas ir kelios kitos šalys yra prasčiausiai pasirengusios žemoms naftos kainoms iš visų besivystančių naftą gaminančių šalių, skaičiavo Didžiosios Britanijos analitikos agentūros "Oxford Economics" ekspertai.

  Anot analitikų, šalys, kurių pagrindinis pajamų šaltinis yra naftos eksportas, 2020 metais susidurs su rimtomis biudžeto deficito problemomis.

  Jei naftos kaina išliks maždaug 30 dolerių už barelį, tai pakenks kelioms šalims, kurių biudžetas buvo deficitinis jau 2019 metais.

  "Didžiausi biudžeto deficito rodmenys — Brunėjuje, Alžyre, Bahreine, Bolivijoje, Ganoje ir Omane. Tuo tarpu Norvegijoje, Kuveite, Kongo Respublikoje ir Katare yra perteklius", — sakoma pranešime.

  Alžyras, Bahreinas ir Omanas taip pat turi didelę valstybės skolą ir prekybos deficitą.

  "Mažos šalys, tokios kaip Mozambikas, Angola ir Bolivija, taip pat yra prastai pasirengusios", — pabrėžė "Oxford Economics".

  Anot ekonomistų, Rusija, kaip ir daugelis kitų didžiųjų naftos rinkos dalyvių, atrodo gana optimistiškai.

  "Tokių šalių kaip JAE, Čilės, Botsvanos, Rusijos, Kuveito, Meksikos, Azerbaidžano, Kazachstano ir Indonezijos ekonomika atrodo optimistiškiau", — pastebėjo ekspertai.

  Jie pažymėjo, kad šioms šalims pavyko sukurti pakankamą rezervą didesnių naftos kainų laikotarpiu.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Palikit lagaminus ramybėje. Kokia yra pagrindinė visuotinės panikos dėl naftos intriga
  Rusija šantažo akivaizdoje: kodėl Vašingtonas ir Rijadas daro spaudimą
  Tegai:
  biudžetas, eksportas, besivystančios šalys, nafta

  Svarbiausios temos