20:40 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekonomistas pažymėjo, kad Rusijos priskirimas šiai grandinei net neatrodo logiška, nes vienoje iš Baltijos šalių šiuos bankus visiškai užgrobė JAV

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Baltijos šalyse norima "išteisinti“ Skandinavijos bankus pasinaudojus išmanymams apie Rusijos paltinamą netikrą informaciją informacinėje erdvėje, RuBaltic.ru teigė ekonomistė ir nepriklausoma ekspertė Jevgenija Zaiceva.

  Lietuvos bankas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau Lietuvos žiniasklaida skelbė medžiagą apie Rusijos išstūmimą iš Baltijos bankų SEB ir "Swedbank". Portalas remiasi švedų leidinio "Dangens Industri" redaktoriumi Peteriu Magnusu Nilssonu, kuris teigė, kad Rusija per šiuos bankus skleidžia informaciją apie pinigų plovimą.

  Anot Zaicevos, Lietuvos žurnalistai tiesiog "pagavo" nepatikrintą faktą ir pradėjo kalbėti apie "Kremliaus rankos" mėgstamą Baltijos žiniasklaidos temą.

  Ekonomistė pažymėjo, kad tokia informacija gerai dera su Vakarų samprata, kad visas pasaulio blogis kyla iš Rusijos.

  Zaiceva pabrėžė, kad tuo pat metu bandymas įtraukti Rusiją į šią bankų "grandinę" net neatrodo logiškas. Kadangi, pavyzdžiui, kaimyninėje Latvijoje visus bankus ijau seniai "valdo" JAV.

  "Matyt, mes kalbame apie kažkokį pasiteisinimą ar nelabai kompetentingą apsaugą nuo smogimo ne visai švariems bankams — SEB ir "Swedbank", — apibendrino ekonomistė.

  Skandalas aplink Skandinavijos bankus

  Praėjusių metų vasarį didžiausias Švedijos bankas "Swedbank" buvo įtariamas dalyvavimu pinigų plovime kartu su "Danske Bank". Švedijos SVT žurnalistų atlikto tyrimo duomenimis, tarp dviejų bankų "įtartinų sąskaitų" buvo pervesta apie keturis milijardus eurų.

  Po to "Danske Bank" paskelbė nutraukiantis veiklą Baltijos šalyse ir Rusijoje. Tuomet Latvijoje ir Estijoje buvo nerimaujama, kad panašų sprendimą gali priimti kiti Skandinavijos bankai, turintys filialus Baltijos šalyse.

  Tuo pačiu metu interviu Sputnik Lietuva ekspertas Aleksandras Nosovičius po 2019 metų gegužės mėnesio Lietuvos prezidento rinkimų pažymėjo, kad Gitano Nausėdos pergalė buvo gana nuspėjama, nes už jo "populiarinimo" stovėjo didelis Skandinavijos bankų kapitalas. Jis pažymėjo, kad Baltijos šalims būdingas dominavimas Skandinavijos įmonių, visų pirma bankų, ekonomikoje. Anot Nosovičiaus, kas koncentruoja šalies turtą, tas ir atvedė į valdžią savo kandidatą.

  Dar šia tema

  Ekonomistas: Baltijos šalys pralaimėjo kovą dėl finansų srautų
  Ekspertas: Estijos valdžia nesuinteresuota kovoti su pinigų plovimu
  Lietuva atrodo kaip Vakarų užkampis net ekonomikoje, tvirtina analitikas
  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys, Danske Bank, Swedbank

  Svarbiausios temos