03:17 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymi "Elektrum Lietuva", didžiausią įtaką Baltijos šalyse smukusioms elektros kainoms turėjo išaugusi elektros energijos gamyba Šiaurės šalyse

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje sumažėjo 18 proc. ir buvo mažiausia visose Baltijos šalyse. Apie tai praneša nepriklausomas energijos tiekėjas "Elektrum Lietuva".

  Vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje buvo 24,01 EUR/MWh, o Estijoje ir Latvijoje — 24,08 EUR/MWh. "Nord Pool" elektros kaina krito 29 proc. iki 9,13 EUR/MWh.

  Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Praėjusią savaitę didžiausią įtaką visose Baltijos šalyse smukusioms elektros kainoms turėjo išaugę elektros energijos gamybos kiekiai Šiaurės šalyse. Šio regiono vėjo jėgainėse dėl vėjuotų orų pagaminta 50 proc. daugiau energijos. Taip pat praėjusią savaitę vartojimas sumažėjo dėl koronaviruso sukeltų apribojimų, kurie jau buvo taikomi bent keliose Šiaurės ir Baltijos šalyse", — teigia Karolis Bagdonas, elektros tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" svarbių klientų vadovas.

  Kovo 9–15 dienomis elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse krito 2 proc. ir siekė 552 GWh. Latvijoje šis rodiklis nepakito ir išliko 144 GWh. Lietuvoje suvartojimas susitraukė 3 proc. iki 236 GWh, o Estijoje — 2 proc. iki 172 GWh. 

  Praėjusią savaitę bendra elektros energijos gamyba Baltijos šalyse išliko 344 GWh. Estijoje rodiklis smuko 11 proc. iki 86 GWh, Latvijoje — 7 proc. iki 154 GWh. Tik Lietuvoje užfiksuotas 30 proc. iki 104 GWh gamybos augimas. 

  Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 62 proc. joms reikalingos elektros energijos. 

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Įvardyta pastarųjų savaičių populiariausia prekė
  Ekspertas paaiškino pandemijos metu kilusį ažiotažą dėl tualetinio popieriaus
  Tegai:
  kainos, Baltijos šalys, elektra, Lietuva

  Svarbiausios temos