03:02 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kai kurie naftos rinkoje ėmė pirkti degalus ateičiai, tikėdamiesi didesnių kainų. Kiti mano, kad kainos ir toliau mažės

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Naftos prekeiviai baiminasi, kad jos kaina gali nukristi iki 20 dolerių už barelį ar net žemiau, praneša "Bloomberg", cituodama interviu ekspertus.

  Kaip pažymėta, WTI žalia nafta bus prekiaujama dar trimis–penkiais doleriais pigiau, o žema kaina gali laikytis kelias savaites arba iki metų pabaigos.

  Kai kurie naftos rinkos žaidėjai ėmė pirkti degalus ateičiai, tikėdamiesi didesnių kainų. Kiti mano, kad kainos ir toliau mažės.

  Anot Kinijos rizikos draudimo fondo "Shanghai Youlin Investment Management" analitiko, WTI žalios naftos kaina nukris žemiau skalūnų naftos gavybos JAV kainų.

  Banko analitikai taip pat mano, kad kotiruotės ir toliau mažės. "Goldman Sachs", "Brent" kainos prognozė buvo sumažinta dešimčia dolerių iki 20 dolerių už barelį. "Citigroup" pateikia scenarijų, kuomet naftos kaina yra 17 dolerių už barelį ar mažesnė, o blogiausiu atveju — iki penkių dolerių už barelį arba net neigiamos realios kainos daugelyje regionų dėl saugyklų trūkumo ir logistikos problemų.

  Naftos poreikis metų pradžioje sumažėjo dėl koronaviruso pandemijos.

  Anksčiau OPEC+ šalys negalėjo sudaryti susitarimo dėl naftos gavybos. Rusija atmetė pasiūlymą dar labiau sumažinti gamybą ir pasiūlė išlaikyti esamas sąlygas.

  Saudo Arabija reikalavo sumažinti gamybą. Nuo balandžio 1 dienos OPEC+ operacijoje dalyvaujančios šalys panaikina įsipareigojimus.

  Vėliau Rijadas, priešingai, paskelbė padidėjusią juodojo aukso gamybą ir mažesnes kainas, dėl kurių žlugo kotiruotės. Nuo metų pradžios kainos padidėjo daugiau nei dvigubai.

  OPEC ir trečiųjų šalių susitarimas dėl naftos gavybos mažinimo galioja nuo 2017 metų pradžios. Jis buvo pakartotinai pratęstas, o sąlygos pasikeitė.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  "Luminor" papasakojo, kaip koronaviruso pandemija paveiks Lietuvos ekonomiką
  Lietuva prašo EK apginti turizmo verslo interesus
  Trampas: G7 lyderių susitikimas JAV vyks pasitelkiant vaizdo perdavimo priemones
  Tegai:
  koronavirusas, kaina, nafta, ekonomika

  Svarbiausios temos