23:18 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (382)

  Baltarusijos specialistai patikrinimo metu įsitikino, kad atominėje elektrinėje gali užtikrinti saugų branduolinio kuro priėmimą

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Baltarusijos atominė elektrinė (AE) yra pasiruošusi priimti branduolinį kurą, kad būtų paleistas pirmasis elektrinės energetinis blokas, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Baltarusijos ekstremalių situacijų ministerijos Branduolinio ir radiacinio saugumo departamento (Gosatomnadzor) pranešimą.

  "Gosatomnadzor baigė tikslinį Baltarusijos AE pasirengimo atvežti branduolinį kurą patikrinimą. Tikrinimo metu Gosatomnadzor komisija įsitikino, kad valstybinė įmonė "Baltarusijos AE" sugeba užtikrinti saugų branduolinio kuro priėmimą ir išdėstymą aikštelėje", — pažymima Gosatomnadzor pranešime.

  Tikrinimas buvo atliekamas nuo 2020 metų vasario 17 dienos.

  "Darbo metu Gosatomnadzor komisija išanalizavo statinio aikštelės pasirengimą pagal 10 teminių klausimų blokų. Buvo išnagrinėta daugiau nei 230 dokumentų, patvirtinančių tiek transporto bei techninės įrangos, saugumui svarbių sistemų ir komponentų pasirengimą, tiek elektrinės personalo organizacinį pasirengimą saugiai tvarkyti branduolinį kurą", — rašoma pranešime.

  Anot jo, "buvo tikrinama faktinė įrangos parengtis, atsižvelgiant į anksčiau atliktų kontrolės ir priežiūros priemonių rezultatus gamybos ir pristatymo į aikštelę, montavimo, individualių ir kompleksinių sistemų ir elementų bandymų etapuose".

  Atsižvelgdama į TATENA reikalavimus nuolat dirbti, siekiant maksimaliai padidinti galimą saugos lygį, Gosatomnadzor komisija Baltarusijos AE vadovybei suformulavo rekomendacijas ir reikalavimus, kurie turėtų būti įgyvendinti prieš kuro pristatymą į elektrinės aikštelę.

  Baltarusijos AE statyba

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Statybos rangovas — "Atomstrojeksport" ("Rosatom" dalis). Branduolinę jėgainę sudarys du energijos blokai su VVER-1200 reaktorių įrenginiais.

  Baltarusijos AE statybai buvo pasirinktas AE-2006 projektas — tipiškas Rusijos naujosios 3+ kartos branduolinių elektrinių projektas su patobulintais techniniais ir ekonominiais rodikliais, atitinkančiais moderniausius, vadinamuosius "po Fukušimos" saugos standartus, aplinkosaugos ir sanitarijos reikalavimus.

  Lietuva nuolat priešinasi projektui, teigdama, kad objektas kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Valdininkai ir politikai kaltina Minską "nesaugios atominės elektrinės" statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai iš tarptautinių institucijų ir stebi darbų eigą. Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.

  Anot Minsko, Baltijos šalys nenori prarasti energijos iš Baltarusijos dėl Lietuvos >>

  Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Šalies valdžia ne kartą pabrėžė, kad objektas statomas pagal saugos standartus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims pavojaus nėra.

  Kovo pradžioje Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Čudakovas pareiškė, kad agentūra neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei, kuri statoma Gardino srityje.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (382)

  Dar šia tema

  Skvernelis: artėjame prie bendro susitarimo atsisakyti Astravo AE elektros
  Linkevičius apie Astravo AE: Lietuvos ir Baltarusijos santykių skaudulys
  Ekspertas: Baltijos šalims atsisakius elektros iš Astravo AE, nukentės ne tik "ausys"
  Astravo AE: grėsmė Lietuvai ar eilinis rusofobų šnipštas?
  TATENA įvertino Baltarusijos AE saugą ir jos pasirengimą paleidimui
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija

  Svarbiausios temos